×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
20. janvāris, 2016
Drukāt

Žogs kā bremze, bet ne kā mūris. “LA” viesojas Lavošniekos, kur būvēs vienu no tā posmiem (11)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Uz Latvijas robežas ar Krieviju noteiktās vietās ir sākta žoga būvniecība – tas paredzēts problemātiskās vietās kā papildu šķērslis robežpārkāpējiem. Nesen “LA” viesojās Lavošnieku robežapsardzības nodaļā Latvijas ziemeļaustrumos, kur jau šovasar būs uzsliets viens no žoga posmiem. Sākotnēji robežjoslas labiekārtošana bija iecerēta, lai cīnītos pret preču kontrabandistiem, bet pēdējo divu gadu notikumi liecina, ka galvenais mērķis tagad ir aizkavēt un noķert nelegālos imigrantus.

Lavošniekos Latvijas puses robeža izskatās labāk iekārtota, lai gan arī Krievijas pusē rosās strādnieki. Žoga vēl nav, tas iecerēts četru metru attālumā no robežlīnijas – divus metrus augsts metināts žoga siets, kam pa virsu uzvītas dzeloņdrātis. Kopumā Latvijas–Krievijas robežas labiekārtošana valstij izmaksās 21 168 410 miljonus eiro. Paredzēta arī robežjoslas sakārtošana un attīrīšana. Lavošniekos 12 metrus platā apsekotā posmā robežjosla jau ir attīrīta – robežsargiem iespējams gan noteikt pēdas, gan pārvietoties ar kvadricikliem un sniega motocikliem. Pie robežas ir izbūvēta arī noteka, lai robežsargiem būtu vieglāk veikt patruļas un būtu mazāk šķēršļu.

100 metru caurumi dzīvniekiem

Plašsaziņas līdzekļos pērnruden izskanēja informācija, ka ik pēc viena kilometra žoga posmos būs 100 metru pārrāvumi, lai varētu nodrošināt savvaļas dzīvnieku migrāciju. Taču dzīvnieku pazinēji teica, ka tik bieži atstātiem caurumiem robežā nav zinātniska pamatojuma. Sabiedrībā ironizēja, ka pa tiem mierīgi ienāktu gan dzīvnieki, gan migranti. Tagad iestādes skaidro, ka būvniekiem būšot iespēja variēt, kuros posmos atstāt pārrāvumus žogā.

Bet kā tad dokumentos radās šī iecere par 100 metru pārrāvumiem? Tehnisko projektu robežjoslas labiekārtošanai izstrādājusi SIA “Pk 19+93”. Nodrošināt vietas dzīvnieku migrācijai esot bijusi prasība no Valsts vides dienesta Rēzeknes reģionālā pārvaldes puses, un tā bijusi pamatota ar attiecīgajiem Ministru kabineta noteikumiem, kuros gan nav minēts, cik gari pārrāvumi nepieciešami.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. "Vienotības"izgudrojums,vai? Atbildēt

  Nav gan dzirdēts,ka šādi 100m pārrāvumi robežas žogā dzīvniekiem tiktu ierīkoti citās valstīs! Cenšos iedomāties,piemēram,kāds tad izskatītos Lielais Ķīnas mūris!

 2. Kā mūrim jābūt valdībai!

 3. Hitlera ūsiņa padegunē esot tautā saukta par puņķu bremzi.
  Kā nosauksim topošo bremzi ?

 4. Virsrakstā vajadzēja – žogs kā dekorācijas imitācija…

 5. Vis būs OK. Galvenais lai CBS”IGATE”uzbūvē kā nāks un ne lēto Ķīnā pirkto žogu un pa lēto apstrādāto kokmateriālu laipām un tiltiņiem. Kuriem pēc nolikuma jāstāv 20 gadus.

 6. kaut kā bildēs neredzu žogu ?

 7. Laikam kādiem smadzenēs ir parrāvumi un varbūt arī nē , jo naudiņa ari nāk % domāšanai . vai to valsti nevajadzētu likt augstākā plauktā nekā robežpārkāpēju ērtības?
  Ja Latvijai būtu Iekšlietu Ministrs – nekādu parrāvumu naudas iekasēšanai nebūtu… Un tie zvēriņi pa purviņiem jau spētu tikt pāri, tur kur cilvēks nē… Pārējas ir tikai intereses uz to rook. Gugrie čigāni teiktu =pazeltīja rociņu un mēli tādam rīkojumam un čigāniem vienmēr taisnība!

  • Tur krievijā nekādu zvēru vairs nav, tie sen jau noēsti. Kā man viens krievs stāstija: brauc pa Krievijas laukiem pat stāķus neredzi, kāmēr neiebrauc Latvijā vai Igaunijā. Bet žurkas un lemingi tiks pāri bez kaut kādiem “zinātniskiem pētijumiem.”

  • Jo dienas, jo vairāk jābrīnās par mūsu politiķu un atbildīgo ministru IMPOTENCI! Kaut kāds NEPRĀTS izlietot tādus naudas līdzekļus un uztaisīt ŽOGU KĀ SIETU!
   Vai šiem nespējniekiem nebūtu jāatkāpjas??
   Kāpēc tad ieguldām naudu CAURĀ MAISĀ?! VAI ESAM TIK BAGĀTI, KA ne par kādu rīkojumu pilnīgi ačgārnu izpildi NEVIENAM MINISTRAM NAV JĀNES ATBILDĪBA?!
   TĀPĒC JAU SOLI NO VIETAS NETIEKAM UZ PRIEKŠU! KAUNS UN VĀJPRĀTS!
   VAI TĀ RĪKOJAS SAIMNIEKI, VAI TĪRĀKIE KRĀPNIEKI??
   vAI IR VĒRTS MAKSĀT NOSOKĻUS UN VAI BIJA VĒRTS UZ BARIKĀDĒM STĀVĒT?!

Draugiem Facebook Twitter Google+