×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
17. marts, 2018
Drukāt

Žogu atzīst par labu esam (5)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Pērn nelegālā zaļās robežas šķērsošanā esot pieķerts 121 cilvēks, kas esot trīs reizes mazāk nekā 2016. gadā. Rezultātu dodot robežjoslas iekārtošana un papildu tehnisko līdzekļu lietojums uz robežas.

Valsts robežsardze lūgs papildu piecus miljonus eiro valdībai, lai uz Krievijas un Latvijas robežas līdz 2019. gada beigām izbūvētu vēl 100 kilometru žoga, jo līdz šim izbūvēto žogu robežsargi atzinuši par efektīvu traucēkli nelegālajai robežšķērsošanai.

“Žogs sevi ir attaisnojis. Ja tam vēl uzlabos funkcionalitāti ar tehniskajiem palīglīdzekļiem, arī paredzētais papildu posms būs liels atspaids robežsargiem,” žurnālistiem vakar pēc Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdes skaidroja Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars. Uz Latvijas un Krievijas robežas plānots izbūvēt žogu 193 kilometru garumā, no kura jau uzcelts 67 kilometru garš žogs. Tam gan ir pārrāvumi vietās, kura atrodas dabiskie šķēršļi robežas pārvarēšanai, kā, piemēram, purvains un aizaudzis apvidus. Šogad turpināsies robežjoslas iekārtošana uz Latvijas un Krievijas robežas. Šī 12 metrus platā zona veidota tā, lai tajā varētu pamanīt robežpārkāpēju pēdas, kā arī no ES līdzekļiem tā tiek aprīkota ar nepieciešamajām kontroles sistēmām.

N. Garbars informēja, ka Valsts robežsardze plāno izsludināt iepirkumu žoga būvniecībai uz Latvijas un Baltkrievijas robežas. Būvniecības izmaksas tiek lēstas līdz 24 miljonu eiro apmērā. N. Garbars paredz, ka žogs netiks būvēts pilnīgi visas 173 kilometrus garās Latvijas–Baltkrievijas robežas garumā, jo šo robežu atsevišķās vietās veido upes un ezeri, kas ir dabiski šķēršļi.

Runājot par robežšķērsošanas tendencēm, N. Garbars uzsvēra, ka nākotnē varot sagaidīt, ka Latvijā patvērumu varētu lūgt Krievijā aizliegtās Jehovas liecinieku sektas dalībnieki. Aģentūra LETA atgādina, ka Krievijas Augstākā tiesa pērn atstāja spēkā lēmumu par Jehovas liecinieku aizliegšanu, atzīstot to par “ekstrēmistisku organizāciju”. Tiesa arī nolēma slēgt Jehovas liecinieku administratīvo centru un 395 vietējās organizācijas, bet to īpašumu nodot valstij. Kā skaidroja Garbars, ja kaimiņvalstī tiek pieņemts lēmums attiecībā uz konkrētu cilvēku kategoriju par to, ka viņu nodarbošanās ir nelikumīga, tas šīm personām dod pamatu prasīt patvērumu tuvumā esošās ārvalstīs sakarā ar reliģisko pārliecību. “Parasti šādos gadījumos personas dodas uz robežšķērsošanas vietu un paziņo, ka tiek vajātas, tāpēc Latvijai ir pienākums izskatīt šos pieprasījumus. Tā ir tikai prognoze kā iespējamība, ka var parādīties papildu patvēruma pieprasīšanas lūgumi sakarā ar izmaiņām Krievijas iekšpolitiskajā dzīvē.”

N. Garbars gan uzsvēra, ka patvēruma lūgšana nenozīmē, ka tas arī uzreiz tiek piešķirts, bet nevar izslēgt viltus patvēruma pieprasīšanas gadījumus. Viņš informēja, ka pērn robežsardzē patvērumu lūdza 199 cilvēki, bet tikai 19 no viņiem tika piešķirts alternatīvais statuss, bet nevienam no šīs grupas – bēgļa statuss. Pirms vairākiem gadiem, kad Krievijā varas iestādes būtiski vērsās pret viendzimuma pāriem, patvērumu Latvijā lūguši cilvēki, kuri apgalvoja, ka Krievijā tiekot vajāti netradicionālās seksuālās orientācijas dēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. tad jau ar dronu vares lidot pari 2.m. zogam pari.

  2. atrak uzcels sho zogu, jo labaak.

  3. Var jau uzcelt Ķīnas mūri, bet ja tur mazi vārtiņi čekas un krievu noziedznieku ērtībām, tad būve nekādi neietekmēs ieroču, narkotiku un cilvēku kontrabandu un teroristu pārvietošanos.

    • pirms kāda laika bija cepšanās par 200 metrīgām zvēru pārejām. Vai tās ir aiztaisītas ciet lai nenāk iekšā kā slimi četrkājīgi, tā divkājīgi zvēri ??

  4. Skatos trakomājā pat sestdienā datorklasē kāds darbojās :)))

Draugiem Facebook Twitter Google+