Mobilā versija
+7.0°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
10. aprīlis, 2016
Drukāt

Žogu un bezžogu utopijas (10)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Padomju impērija bija apjozta ar nepārvaramu žogu, t.s. dzelzs priekškaru. Taču stiprais žogs to nepasargāja, tā nonāca līdz bada slieksnim un sabruka, jo tā bija utopija.

Latvija atguva neatkarību, līdz ar to žogi uz ārpasauli lielā mērā bija nojaukti. Tika izsludināta “neizbēgamā” kapitālisma pirmā fāze – mežonīgais kapitālisms. Nonācām tur, kur lielā mērā esam vēl tagad. Latvija iestājās ES un NATO. Krita pēdējās žogu paliekas.

Taču arvien vairāk redzam ES pēdējo gadu ārējo robežu bezžogu utopijas nožēlojamās sekas. Briseles nekontrolētā, bezatbildīgi pieļautā un miljonos mērāmā imigrantu lavīna Rietum­eiropas valstīs jau ir radījusi katastrofālas sekas, un tā ar mūsu Briselei bez ierunām paklausīgo valdību labprātīgu piekrišanu bīstami tuvojas arī mūsu valstij.

Par ES bezatbildīgo politiku imigrantu jautājumā savu satraukumu un protestu pauž Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns, atklāti pasakot, ka Eiropā ir aizliegts paust patiesību par migrantiem, par tiem līdzi nākošo noziedzību un teroru un par to patiesajiem nodomiem nevis meklēt patvērumu, bet radīt pašiem savu atsevišķu pasauli ar šariata likumiem un ideāliem, kas ir pretrunā tūkstošgadīgajām Eiropas vērtībām.

Vai imigrantu uzņemšana kaut par kripatiņu paaugstinās latviešu tautas izdzīvošanas izredzes ilgtermiņā, vai paaugstinās dzimstības līmeni, vai radīs jaunas darba vietas (izņemot mentoru un imigrantu apkalpošanas personālu), vai tiešām imigranti nāks pelnīt pensijas mūsu vecajiem ļaudīm? Diez vai.

Pēdējais laiks arī mūsu valdībai un Saeimai pievienot savas balsis ungāru un poļu saprāta balsīm. Kopā tas būs liels spēks, kuru Brisele nevarēs ignorēt. Absurdajai ES bezžogu demokrātijas utopijai jāpieliek punkts.

Andrejs Lucāns 
Burtniekos

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. nudien, nav saprotami šitie plānprātīgie autoreļi kas maļ tūkstoš reizes gadā par dzelzs žogiem un priekškariem- varēja diezgan brīvi pārvietoties, toties šodien Latvija sāk atgādināt Būhenvaldi, – vairākās nozīmēs..

  2. MÙSU BRISELES PAKALPIŅI NEKAD NEPATEIKS BRISELEI NÈ,JO LATVIJA IR IESMÈLUSI AR LIELO KAROTI EIROPAS VALÙTAS FONDA NAUDAS KATLÄ,AIZŅEMOTIE MILJARDUS,TÄKÄ VALDÌBA NEIET UN NEIES KOPÄ AR TAUTU,BET ĻOTI ZEMU KLANÌSIES BRISELES KABINETOS!!

  3. taisniba Lucana kungam….

  4. Precīzs pilnīgi patiess raksta nosaukuma situācijas redzējums.

  5. Trīs lietas-labas lietas! Tagad taču būs veselas trīs institūcijas,kas gādās par dzimstības palielināšanu Latvijā,pat neskatoties uz pasaulē otru augstāko PVN likmi maizei un pienam!

  6. Demokrātijas ideja triumfē pasaulē un tas ir labi. Bet Eiropā šī ideja tiek lielā mērā izkropļota, jo te arī VISATĻAUTĪBA tiek pasludināta, kā demokrātija. Tajā skaitā arī vārda brīvības un ekonomiskās brīvības jēdzieni tiek izkropļoti, īpaši jau pie mums, postpadomju zemēs. Zem vārda brīvības maskas varam droši aizskart citu cilvēku cieņu ( Muhameda karikatūras!), laukos varam iegādāties un izmantot bezizmēra zemes platības, tā radot sociālo un ekonomisko nevienlīdzību un lielu maznodrošināto slāni. Viena supersaimniecība n – reizes drīkst bez kāda ierobežojuma izmantot ES subsīdijas un fondus, kas sniedzas miljonos eiro, bet mazā ģimenes saimniecība, kas laukos sastāda cilvēku pamatmasu, pat nevar iegādāties sev vajadzīgos ražošanas līdzekļus un tā nodrošināt savas ģimenes eksistenci. Tā vairs nav demokrātija, bet atsevišķu ražojošo grupu dominance pret pārējo ražotāju pamatmasu, demokrātijas tiesību nekaunīga izmantošana atsevišķu cilvēku bagātības vairošanai (jo tie, redziet, esot atsevišķa kasta, “ražojošie zemnieki”!). Un tieši valsts vara un pārvalde ir tā, kas zem šīs demokrātijas maskas, NENOSAKOT saprātīgus ierobežojumus un vienādas iespējas, arī rada un pieļauj šos demokrātijas izkropļojumus.

  7. Ak musu ieveletie politiki! Ceram uz saprata spejam! Ari pratini lai nak majas!

  8. Tauta nevienā ES valstī negrib tos muslimu barus un nelegālos migrantus! Diemžēl Briseles ierēdņiem tās rozā brilles ir pieaugušas pie deguna! Šie tik skandē savas multikulturālisma mantras, taču paši nemitīgi pārvietojas ar miesassargiem. Nu jau skaidri redzams, ka nacionālās valstis vairs negrib tādu bezjēdzīgu ES.

Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kāda ir tava Ziemassvētku vēlēšanās?

Ziemassvētku vecītim arī jāmaksā nodokļi

Valsts oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” portālā “lvportals.lv” publicēta Valsts ieņēmumu dienesta atbilde uz kādu lasītāja jautājumu, kurš stāsta, ka, plānojot Ziemassvētkos strādāt “Salaveča amatā”, gribot iesniegt sludinājumu internetā par sevi. Lasītājs vaicā: “Kā to izdarīt godīgi, kā samaksāt nodokļus par to?” VID viens no piedāvātajiem variantiem ir reģistrēties VID kā saimnieciskās darbības veicējam un maksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli no saimnieciskās darbības ieņēmumu un izdevumu starpības utt.

Juris Ulmanis: Zaļais pūķis krievholisms (18)Parasti zaļo pūķi asociē ar alkoholismu. Situācija ar pāriešanu uz krievu valodu man atgādina klasisku atkarības modeli, kurā alkohola vietā lietojam krievu valodu. Tātad esam līdzatkarīgie. 
Lasītāju aptauja
Izlasot interviju ar vēsturnieci, jutu aizvainojumu senču vietā... (12)“Latvijas Avīze” novembrī publicēja sarunu ar vēsturnieci Inetu Lipšu “Latvieši nezināja, nevis negribēja”. Tā izraisījis rezonansi. Savas pārdomas ir atrakstījusi Brigita Blite.
Kā vērtējat izglītības kvalitāti Latvijā?
Draugiem Facebook Twitter Google+