×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2016
Drukāt

Žogu un bezžogu utopijas (10)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Padomju impērija bija apjozta ar nepārvaramu žogu, t.s. dzelzs priekškaru. Taču stiprais žogs to nepasargāja, tā nonāca līdz bada slieksnim un sabruka, jo tā bija utopija.

Latvija atguva neatkarību, līdz ar to žogi uz ārpasauli lielā mērā bija nojaukti. Tika izsludināta “neizbēgamā” kapitālisma pirmā fāze – mežonīgais kapitālisms. Nonācām tur, kur lielā mērā esam vēl tagad. Latvija iestājās ES un NATO. Krita pēdējās žogu paliekas.

Taču arvien vairāk redzam ES pēdējo gadu ārējo robežu bezžogu utopijas nožēlojamās sekas. Briseles nekontrolētā, bezatbildīgi pieļautā un miljonos mērāmā imigrantu lavīna Rietum­eiropas valstīs jau ir radījusi katastrofālas sekas, un tā ar mūsu Briselei bez ierunām paklausīgo valdību labprātīgu piekrišanu bīstami tuvojas arī mūsu valstij.

Par ES bezatbildīgo politiku imigrantu jautājumā savu satraukumu un protestu pauž Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns, atklāti pasakot, ka Eiropā ir aizliegts paust patiesību par migrantiem, par tiem līdzi nākošo noziedzību un teroru un par to patiesajiem nodomiem nevis meklēt patvērumu, bet radīt pašiem savu atsevišķu pasauli ar šariata likumiem un ideāliem, kas ir pretrunā tūkstošgadīgajām Eiropas vērtībām.

Vai imigrantu uzņemšana kaut par kripatiņu paaugstinās latviešu tautas izdzīvošanas izredzes ilgtermiņā, vai paaugstinās dzimstības līmeni, vai radīs jaunas darba vietas (izņemot mentoru un imigrantu apkalpošanas personālu), vai tiešām imigranti nāks pelnīt pensijas mūsu vecajiem ļaudīm? Diez vai.

Pēdējais laiks arī mūsu valdībai un Saeimai pievienot savas balsis ungāru un poļu saprāta balsīm. Kopā tas būs liels spēks, kuru Brisele nevarēs ignorēt. Absurdajai ES bezžogu demokrātijas utopijai jāpieliek punkts.

Andrejs Lucāns 
Burtniekos

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. nudien, nav saprotami šitie plānprātīgie autoreļi kas maļ tūkstoš reizes gadā par dzelzs žogiem un priekškariem- varēja diezgan brīvi pārvietoties, toties šodien Latvija sāk atgādināt Būhenvaldi, – vairākās nozīmēs..

  2. MÙSU BRISELES PAKALPIŅI NEKAD NEPATEIKS BRISELEI NÈ,JO LATVIJA IR IESMÈLUSI AR LIELO KAROTI EIROPAS VALÙTAS FONDA NAUDAS KATLÄ,AIZŅEMOTIE MILJARDUS,TÄKÄ VALDÌBA NEIET UN NEIES KOPÄ AR TAUTU,BET ĻOTI ZEMU KLANÌSIES BRISELES KABINETOS!!

  3. taisniba Lucana kungam….

  4. Precīzs pilnīgi patiess raksta nosaukuma situācijas redzējums.

  5. Trīs lietas-labas lietas! Tagad taču būs veselas trīs institūcijas,kas gādās par dzimstības palielināšanu Latvijā,pat neskatoties uz pasaulē otru augstāko PVN likmi maizei un pienam!

  6. Demokrātijas ideja triumfē pasaulē un tas ir labi. Bet Eiropā šī ideja tiek lielā mērā izkropļota, jo te arī VISATĻAUTĪBA tiek pasludināta, kā demokrātija. Tajā skaitā arī vārda brīvības un ekonomiskās brīvības jēdzieni tiek izkropļoti, īpaši jau pie mums, postpadomju zemēs. Zem vārda brīvības maskas varam droši aizskart citu cilvēku cieņu ( Muhameda karikatūras!), laukos varam iegādāties un izmantot bezizmēra zemes platības, tā radot sociālo un ekonomisko nevienlīdzību un lielu maznodrošināto slāni. Viena supersaimniecība n – reizes drīkst bez kāda ierobežojuma izmantot ES subsīdijas un fondus, kas sniedzas miljonos eiro, bet mazā ģimenes saimniecība, kas laukos sastāda cilvēku pamatmasu, pat nevar iegādāties sev vajadzīgos ražošanas līdzekļus un tā nodrošināt savas ģimenes eksistenci. Tā vairs nav demokrātija, bet atsevišķu ražojošo grupu dominance pret pārējo ražotāju pamatmasu, demokrātijas tiesību nekaunīga izmantošana atsevišķu cilvēku bagātības vairošanai (jo tie, redziet, esot atsevišķa kasta, “ražojošie zemnieki”!). Un tieši valsts vara un pārvalde ir tā, kas zem šīs demokrātijas maskas, NENOSAKOT saprātīgus ierobežojumus un vienādas iespējas, arī rada un pieļauj šos demokrātijas izkropļojumus.

  7. Ak musu ieveletie politiki! Ceram uz saprata spejam! Ari pratini lai nak majas!

  8. Tauta nevienā ES valstī negrib tos muslimu barus un nelegālos migrantus! Diemžēl Briseles ierēdņiem tās rozā brilles ir pieaugušas pie deguna! Šie tik skandē savas multikulturālisma mantras, taču paši nemitīgi pārvietojas ar miesassargiem. Nu jau skaidri redzams, ka nacionālās valstis vairs negrib tādu bezjēdzīgu ES.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms Jāņiem skaidri zinām, būs sukas tā kā tā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis trīs personas un veicis kratīšanas. KNAB vakar Saeimā aizturēja arī šīs partijas pārstāvi deputātu, bijušo aktieri Artusu Kaimiņu. Saeima vakar deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai, nevis apcietināšanai. Deputāts pirms aizturēšanas vakarrīt žurnālistiem teica, ka viņam neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai. Kaimiņš pauda uzskatu, ka viņa pārstāvētā partija ir “absolūti neizdevīga valdošajai varai” un pašlaik notiekošais ir domāts “priekš televīzijas kamerām”. Viņš gribot zināt, “kāpēc šī pompozitāte” ir dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+