×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. aprīlis, 2014
Drukāt

Zolitūdes traģēdija: eksperimentā pārbaudīs konstrukciju stiprību

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts policijas Zolitūdes lietā piesaistītie eksperti šodien sākuši izmeklēšanas eksperimentu, taču policija neprognozē, kurā brīdī slogošanas laikā sagruvušā lielveikala “Maxima” konstrukcijas neizturēs spiedienu un sagrūs,  informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Eksperimentā šodien tiek atbrīvotas jau nostiprinātās konstrukciju kopnes, tad tās tiks slogotas, un paralēli visu laiku tiek veikti mērījumi, lai konstatētu izmaiņas kopņu nestspējā. Eksperiments varētu ilgt pat līdz trešdienai.

Šodien jau ir sākušies eksperimenta sagatavošanās darbi – uz ēkas nesabrukušās daļas jumta ir uzstādīti divi baseini, kā arī viscaur ēkai izvietotas mērierīces, ar kurām tiks fiksētas izmaiņas, kas radīsies eksperimenta laikā. Tāpat drīzumā konstrukciju kopnes tiks atbrīvotas no esošajiem stiprinājumiem, nolaižot tos par dažiem centimetriem zemāk, līdz ar to kopnēm būs jātur savs un jumta svars.

Līdz ar kopņu atbrīvošanu notikuma vietā visu laiku tiek veikti mērījumi, lai konstatētu, vai manāmas jebkādas izmaiņas konstrukciju stāvoklī. Ja būs nepieciešams, tad rīt plānota slogošana, kuras laikā uzstādītie baseini tiks pildīti ar ūdeni līdz brīdim, kad konstrukcija neizturēs spiedienu.

Visa šī procesa laikā nemitīgi tiek veikti mērījumi un monitorēta notikumu gaita – eksperimenta vietā ir uzstādīta dažāda veida zinātniskā tehnika. Jāņem vērā, ka eksperimenta laikā ļoti svarīga ir katra detaļa, tādēļ process ir ļoti lēns, uzsvēra policijas pārstāvji.

Ņemot vērā, ka šobrīd nav zināma precīza kopņu nestspēja, ir grūti prognozēt, kad eksperiments noslēgsies, taču jāņem vērā, ka tas var ieilgt pat līdz trešdienai.

Valsts policija atgādina apkārtējiem iedzīvotājiem, ka viss eksperimenta process tiek pilnībā kontrolēts, tādēļ bažām par nepatīkamiem pārsteigumiem nav pamata – iespējams, daļa iedzīvotāju pat nepamanīs izmaiņas.

Pagājušā gada 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam “Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Saistībā ar Zolitūdes traģēdiju policija atklājusi viltotus ar būvniecību saistītus dokumentus un vainīgais sodu jau saņēmis.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+