×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
29. septembris, 2014
Drukāt

Zolītes spēlmaņi Saeimā

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas basketbola komanda nesen kārtējo reizi zaudēja saviem kolēģiem no Igaunijas parlamenta. Arī deputātu futbola un hokeja komandām rezultāti nav īpaši spoži. Bet drīz kaimiņu parlamentārieši dabūs trūkties – Saeima gatavojas veidot savu zolītes komandu, un tur nu cienīgu pretinieku nebūs!

Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisija veltīja daļu savas sēdes, lai tiktos ar biedrības “Latvijas zolītes federācija” pārstāvjiem, lai pārrunātu šīs kāršu spēles attīstību. Deputāti interesējās, kā veicas ar zolītes atzīšanu par oficiālu sporta veidu. Zoli Latvijā spēlējot vairāk nekā 200 000 iedzīvotāju, turnīros piedalās ap 2000 spēlētāju, un gadā notiek apmēram 500 turnīru, kā arī Latvijas čempionāts. Tomēr ,kaut arī daži šo Latvijā radušos spēli dēvē par nacionālo sporta veidu, izrādās, ka juridiski tai nav nekāda statusa. Zolītes federācijas prezidents Āris Ozoliņš informēja deputātus, ka Latvijas Sporta federāciju padomē esot iesniegti visi dokumenti, lai beidzot saņemtu oficiāla sporta veida statusu. Lēmums varētu tikt pieņemts tuvāko nedēļu laikā.

Pašlaik top arī jauns likums par nemateriālās kultūras mantojumu, un deputāti apsvēra, vai šajā sarakstā reizē ar tautasdziesmām, dejām, Latgales keramiķu meistardarbiem un citām vērtībām nevajadzētu iekļaut zolīti. Pret to gan iebilda bijusī kultūras ministre Inguna Rībena (NA). Toties tautas kalpi bija vienisprātis, ka vismaz parlamentā līdztekus Saeimas hokeja, futbola un basketbola komandām vajadzētu izveidot savu zolītes klubu.

Tomēr zolītes federācijas ambīcijas ir krietni augstākas. Tā vēlas iekarot pasauli! Tādēļ jau noslēgts sadarbības līgums ar starptautisko prāta spēļu asociāciju par šīs spēles popularizēšanu. “Esmu ticies ar šīs organizācijas vadību, un ārzemēs attieksme pret zolīti ir ļoti laba. Ja šo spēli izdosies popularizēt tā, lai to spēlētu visos kontinentos, tad kļūsim par pilnvērtīgiem šīs asociācijas biedriem,” teica A. Ozoliņš.

Interesanti, ka zolītes federācija atšķirībā no citu sporta veidu funkcionāriem nekādu atbalstu no deputātiem nelūdza. Iespējams tādēļ, ka tautas kalpi, paši to neapzinoties, jau krietni palīdzējuši zolītes izplatībai pasaulē. Ārvalstīs latviešu nacionālā spēle kļūstot arvien populārāka, pateicoties ļaudīm, kuri pret valdošo politiku nobalsojuši “ar kājām” un devušies viesstrādnieku gaitās, sev līdzi aizvedot arī zolītes tradīciju. Piemēram, Īrijā jau notiekot zolītes čempionāts, kurā gan piedalās galvenokārt tur dzīvojošie latvieši. Tuvākajā laikā zolītes federācija plāno sarīkot turnīru Āfrikā un cer uz sadarbību ar latviešu diasporu arī Amerikā un Austrālijā. Ja vien emigrantu plūsma neapsīks, tad arī latviešu “maigā vara” pasaulē caur zolīti vērsīsies plašumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+