×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. augusts, 2014
Drukāt

Zolitūdē sākti sagatavošanas darbi sagruvušā veikala “Maxima” atlikušās daļas demontāžai

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Zolitūdes lielveikala "Maxima" konstrukcijas brucināšanas eksperiments. Izmeklēšanas eksperimentam izveidotais baseins uz sabrukušā Zolitūdes lielveikala "Maxima" jumta, kas tiks piepildīts ar ūdeni un tā masa radīs labvēlīgus apstākļus konstrukciju sabrukšanai. Zolitūde. 15/04/2014 foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

Šodien sākti sagatavošanas darbi Zolitūdē sagruvušā veikala “Maxima” atlikušās ēkas daļas demontāžai, biznesa portālam “Nozare.lv” apstiprina SIA “Maxima Latvija” pārstāvis Jānis Beseris.

Viņš norādīja, ka patlaban vēl netiek veikta aktīva darbība, jo demontāžas darbu veicēji SIA “Āboltiņa būvuzņēmums “AG”” darbinieki veic sagatavošanas darbus. “No rīta viss sākās, kā iepriekš plānots. Demontāžas darbu veicēji bija klāt. Patlaban tiek sagatavota teritorija.”

Beseris atzīmēja, ka lielākie demontāžas darbi varētu sākties dienas otrajā pusē, pēc pusdienlaika. Turklāt pirms pašas ēkas demontāžas sākšanas teritorijas līdzīpašniekiem – SIA “Tineo” un SIA “Homburg Zolitūde” – jāsaskaņo ar Rīgas pilsētas būvvaldi atsevišķas demontāžas projekta nianses.

Kā ziņots, “Maxima Latvija” šodien plāno sākt Zolitūdes traģēdijā sabrukušā veikala atlikušās ēkas virszemes daļas demontāžu.
Šo darbu veikšanai būs nepieciešamas aptuveni divas nedēļas. “Uzņēmums atvainojas Zolitūdes iedzīvotājiem par iespējamām neērtībām – trokšņiem un putekļiem, kas var rasties darbu veikšanas laikā,” atzīmēja Beseris.

Viņš norādīja, ka pagājušajā nedēļā sākti teritorijas būvgružu izvešanas darbi, savukārt, lai sāktu atlikušās ēkas virszemes daļas demontāžu, teritorijas līdzīpašnieki – “Tineo” un “Homburg Zolitūde” – Rīgas pilsētas būvvaldē ir iesnieguši projektu par atlikušās ēkas daļas demontāžu un izvešanu no teritorijas.

Kā ziņots, jūlija beigās “Maxima Latvija” saņēma ģenerālpilnvaru veikt tālākos teritorijas sakopšanas darbus “Tineo” vārdā. Tā kā “Tineo” un “Maxima Latvija” ir saistīti uzņēmumi, kas pieder vieniem akcionāriem, tika pieņemts lēmums tālākos ar īpašumu saistītos jautājumus risināt ar “Maxima Latvija” starpniecību, jo tai ir lielāki administratīvie resursi, līdz ar to iespējams nodrošināt efektīvāku procesu virzību.

Tāpat “Maxima Latvija” un “Homburg Zolitūde” vienojušās par darbu sadali – “Maxima Latvija” uz ģenerālpilnvaras pamata uzņēmusies drupu aizvākšanu un izvešanu no teritorijas, kā arī atlikušās ēkas virszemes daļas demontāžu.

Savukārt “Homburg Zolitūde” pārziņā ir ēkas teritorijas norobežošana, apsardzes nodrošināšana, kā arī ēkas pazemes stāva un dzīvojamās ēkas konservācijas darbu veikšana.

Teritorijas sakārtošanas darbos “Maxima Latvija” sadarbojas arī ar Zolitūdes traģēdijā cietušo un bojā gājušo tuvinieku biedrību “Zolitūde 21.11.”.

Kā ziņots, pērn 21.novembrī Zolitūdē, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+