×
Mobilā versija
Brīdinājums +6.6°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
9. marts, 2015
Drukāt

Zolitūdes komisija atkārtoti uzaicinājusi Dombrovski; interesē viņa demisijas iemesli (4)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Saeimas Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija atkārtoti nosūtījusi vēstuli bijušajam premjeram, Eiropas Komisijas viceprezidentam eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdim Dombrovskim (“Vienotība”) ar uzaicinājumu ierasties uz kādu no sēdēm, žurnālistiem pirmdien norādīja komisijas vadītājs Ringolds Balodis (“No sirds Latvijai”).

“Mani interesē kāpēc viņš uzņēmās politisko atbildību par traģēdiju. Domāju, ka tas interesē ļoti daudzus,” viņš teica.

Balodis norādīja, ka iepriekš sūtītā vēstule Dombrovska birojam nav sasniegusi adresātu. “Ceru, ka viņš [Dombrovskis] atbildēs, kā arī izrādīs cieņu pret parlamentārās izmeklēšanas komisijas institūciju,” viņš pauda.

Iepriekš Saeimas Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājs Balodis pieļāva iespēju komisijas vārdā vērsties tiesā, lai piespiestu bijušo premjerministru Dombrovski ierasties uz kādu no komisijas sēdēm. Tomēr, kā noskaidroja aģentūra BNS, Dombrovska birojs nebija saņēmis vēstuli ar uzaicinājumu ierasties uz komisijas sēdēm.

Jau ziņots, ka Saeimas Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija izveidota, lai izvērtētu traģēdijas cēloņus un turpmākās darbības, kas veiktas normatīvo aktu un valsts pārvaldes un pašvaldības darbības sakārtošanā, lai nepieļautu līdzīgu traģēdiju atkārtošanos, kā arī par darbībām traģēdijas seku novēršanā.

Rīgā, Zolitūdē, veikalā “Maxima” 2013.gada 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji. Pērn aprīlī Zolitūdes traģēdijā cietušie un bojāgājušo tuvinieki nolēma dibināt biedrību “Zolitūde 21.11.”, lai pārstāvētu cietušo tiesības un intereses.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Dobrovskim ar politisko atbildību vien nepietiks, vajadzēs uzņemties arī kriminālatbildību.

  2. Ir jānopratina Valsts prezidents. Kas tā bija par sarunu, kuras dēļ Dombrovskim nācās atkāpties? Man nav nekādu ilūziju, ka roku še pielicis Puzes punduris, lai atbrīvotos no Dombrovska, no Andra Vilka kā finanšu ministra, lai varētu bīdīt savas “ģelas”.

    • Pilnīgi piekritu, un Bērziņu gribējuši izmantot valdības destabilizācijai. Bet tas, nez kāpēc pievilis savus “draugus” un operācija līdz galam nav veikta. Skaidrs arī tas, ka tā komisija patukšo tērē laiku un naudu. Beigās paziņos, ka kaut kādam uzgrieznim bija nepareizas vītnes!

  3. Ir tas ko musu zalais prezidents bus pats teicis Dombrovskim likteniga sanaksme. Vai neviens to negrib zinat?

Draugiem Facebook Twitter Google+