Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
6. februāris, 2015
Drukāt

Zolitūdes krimināllietā vēl divi aizdomās turamie (papildināts)

Foto: LETAFoto: LETA

Cilvēki ierodas nolikt ziedus un iedegt svecītes Zolitūdes traģēdijas vietā, kur pirms gada lielveikalā "Maxima", sabrūkot jumta konstrukcijām, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, tostarp arī paši glābēji.

Valsts policija aizdomās turētā statusu saistībā ar Zolitūdes traģēdiju piemērojusi būvdarbu vadītājam un būvuzraugam, piektdien žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins. Viņš nenosauca aizdomās turēto personu vārdus un atturējās atklāt arī juridisko personu nosaukumus, norāda LETA.

Uzņēmuma “Re & Re” būvdarbu vadītājs attiecīgajā periodā bija Staņislavs Kumpiņš, bet būvuzraugs – Mārtiņš Draudiņš. Uzņēmuma “Re & Re” advokāts Uģis Grūbe aģentūrai BNS pastāstīja, ka viņa rīcībā pagaidām nav nekādas informācijas.

Vienlaikus viņš norādīja, ka Kumpiņš uzņēmumā jau nestrādā aptuveni gadu.

Abiem vīriešiem kā drošības līdzeklis noteikts aizliegums izbraukt no valsts, policijas uzraudzībā, kā arī aizliegums tikties ar noteiktiem cilvēkiem, raksta BNS.

Grišins piebilda, ka krimināllieta līdz februāra beigām tiks nodota prokuratūrai.

Jau vēstīts, ka līdz šim Zolitūdes traģēdijas krimināllietā par aizdomās turamajām atzītas trīs personas – sagruvušās ēkas būvinženieris Ivars Sergets, veikala projekta būvekspertīzes veicējs Andris Gulbim un sabrukušā lielveikala projekta autors arhitekts Andris Kalinka.

Kalinkam tika piemērota policijas uzraudzība un aizliegums izbraukt no valsts. Savukārt Sergets un Gulbis sākotnēji apcietināti, taču vēlāk abiem piemērots jauns drošības līdzeklis – policijas uzraudzība un aizliegums izbraukt no valsts.

Tāpat šajā lietā ir uzlikts mantas arests arhitektu birojam SIA “Kubs” un SIA “HND Grupa”. “Kuba” īpašnieki ir Dace Putniņa (92,54%) un Andris Kalinka (7,46%), savukārt “HND Grupa” pieder Sergetam.

2013.gada 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam “Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Valsts policija uzreiz pēc traģēdijas sāka kriminālprocesu.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (2)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+