Mobilā versija
+3.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
9. septembris, 2014
Drukāt

Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo glābēju tuvinieki saņems pabalstu 100 000 eiro apmērā

LETALETA

Ziedi un iedegtās sveces Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo piemiņai laukumā pie lielveikala "Maxima", kur, iegrūstot jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

Pabalstiem “Maxima” traģēdijā bojāgājušo trīs glābēju tuviniekiem katram tiks izmaksāts pabalsts 100 tūkstoš eiro apmērā, informēja Iekšlietu ministrijā.

Valdības otrdien apstiprinātais rīkojums paredz piešķirt no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” Iekšlietu ministrijai 394 492 eiro.

2013.gada 21.novembrī, pildot dienesta pienākumus Zolitūdē, Priedaines ielā 20, sabrūkot veikala “Maxima” ēkai, bojā gāja trīs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonas – Sergejs Ižiks, Vilnis Šteinītis un Edgars Reinfelds. Nelaimes gadījumu izmeklēšanā atzīts, ka amatpersonu radiniekiem ir tiesības saņemt likumā paredzēto vienreizējo pabalstu.

Iekšlietu ministrija arī plāno izmaksāt vienreizēju pabalstu sakarā ar ievainojumu vai citādu kaitējumu veselībai, kas gūts nepildot ar dzīvības vai veselības apdraudējumu saistītus dienesta pienākumus, 50 iekšlietu nozares amatpersonām par 94 492 eiro.

Atlīdzības likums nosaka, ka, ja amatpersonu amata pienākumi ir saistīti ar dzīvības vai veselības apdraudējumu un tās gājušas bojā vai mirušas gada laikā pēc nelaimes gadījuma tajā gūto veselības bojājumu dēļ, šīs amatpersonas tiek apbedītas par valsts budžeta līdzekļiem un to laulātajiem un tuvākās pakāpes radiniekiem izmaksā vienreizēju pabalstu 100 000 eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (25)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (24)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+