×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
21. novembris, 2014
Drukāt

Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo piemiņai noliek ziedus un iededz svecītes (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Cilvēki ierodas nolikt ziedus un iedegt svecītes Zolitūdes traģēdijas vietā, kur pirms gada lielveikalā "Maxima", sabrūkot jumta konstrukcijām, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, tostarp arī paši glābēji.

Piektdien, 21. novembrī, aprit gads kopš traģēdijas Zolitūdē, kur, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, gāja bojā 54 cilvēki un vairāki desmiti tika ievainoti. Pieminot traģēdijas gadadienu, piektdien notiek vairāki pasākumi.

Zolitūdes traģēdijas vietā cilvēki liek ziedus un iededz svecītes. Arī Valsts prezidents Andris Bērziņš kopā ar kundzi Daci Seisumu piektdienas rītā apmeklēja traģēdijas vietu, lai pieminētu nelaimē bojāgājušos.

Zolitūdes traģēdijas upuri piektdien pēcpusdienā pieminēti arī ekumēniskā dievkalpojumā Vecā Svētās Ģertrūdes baznīcā.

Zolitūdes traģēdijas vietā Priedaines ielā 20 jau pirms piemiņas pasākuma, kas paredzēts plkst.17.30, sapulcējās vairāki simti cilvēku. Daudziem cilvēkiem rokās ir sveces un ziedi, kas tiek novietoti pie nožogojuma traģēdijas vietā, ziņo LETA.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. intresanti, ka pec gada vel neviens nav cietumā, un firma kas uzbuvēja, tika pie valsts siles atkartoti.
    bijuša psrs valsti, kurā vad psrs samaitāti cilvēki, neviens psrs bijušais komjaunietis netiks sodīts

  2. UŠAKOVAM JĀDEMISIONĒ.

  3. Tas ir galējs cinisms, kas tagad tiek demonstrēts ceļot tieši iepretī traģēdijas vietai tādu pašu lielveikalu, kā sabrukušais. Lielveikalu tīklu degradējošo lomu ekonomikā ir spiesti atzīt paši to izgudrotāji:” Комиссия министерства финансов Израиля рекомендовала ограничить число супермаркетов и магазинов, относящихся к ведущим торговым сетям, в черте крупных городов страны.”
    Bet Latvijā valdībai ir vienalga, ka tiek monopolizēta mazumtirdzniecība, vienalga pat tas, ka šie lielveikalu tīkli nepieder vietējiem, bet gan ārzemniekiem, kas nozīmē, ka visa milzīgā, supervieglā un valstij nekādu labumu nenesošā peļņa aizies no Latvijas. Kārtējā lielveikala vietā bija jāuzceļ labs tirgus, pēc kā ir tā noilgojušies iedzīvotāji.

  4. Vainīgie izgaismojas Atbildēt

    Tuvu patiesībai varētu būt katastrofas izmeklēšanas apraksts un apskatīti iespējamie jumta sabrukšanas iemesli, jau pirms uzbūvēšanas briestošie cēloņi un dažādie vainīgie, kas aprakstīts žurnāla “IR” pēdējā Nr.47. Postsovjetisku haltūristu raksturīga (ne)izdarību virkne.

Draugiem Facebook Twitter Google+