×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
14. novembris, 2016
Drukāt

Zolitūdes traģēdija: cietusī skaidro, kāpēc atsakās no “Maxima” kompensācijas (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Viena no pēdējām aktualitātēm ir «Maximas» vienošanās ar cietušajiem par morālo kompensāciju 100 000 eiro apmērā. Cietušo ģimenēm tā ir smaga izšķiršanās. Aļona Burve-Želudkova, kura Zolitūdes traģēdijā cieta pati un zaudēja vīru, no uzņēmuma piedāvājuma nolēmusi atteikties, vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

Viņa skaidro, ka no kompensācijas ateikusies, jo parakstot vienošanos ar “Maximu” nevarētu vairs neko sliktu teikt par uzņēmumu.”Es to uztvēru nevis kā morālo kompensāciju, bet kā mutes aizbāšanu,” raidījumam atzīst Aļona.

Uzņēmums gan noliedz, ka dokuments aizliedz parakstītājiem kritiski izteikties par “Maximu”.

Burve-Želudkova nolēmusi neparakstīt vienošanos arī tādēļ, ka tad viņai būtu jāatsauc morālās kompensācijas prasība tiesā, kur viņa pieteikusi daudz lielāku summu – 500 000 eiro.

Jau vēstīts, ka SIA “Maxima Latvija” un SIA “Tineo” vienojušās ar cietušo pārstāvjiem par kompensāciju izmaksu 100 000 eiro apmērā par katru bojāgājušo ģimenes locekli Zolitūdes traģēdijā.

“Maxima Latvija” vadītājs Andris Vilcmeiers iepriekš skaidroja, ka ilgstošās tiesvedības nav nevienam par labu, līdz ar to šī vienošanās tās ļaus izbeigt.

Kā ziņots, 2013.gada 21.novembrī, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. «Maximas» vienošanās ar cietušajiem par morālo kompensāciju 100 000 eiro apmērā. Cietušo ģimenēm tā ir smaga izšķiršanās. Aļona Burve-Želudkova, kura Zolitūdes traģēdijā cieta pati un zaudēja vīru.
  Viņa skaidro, ka no kompensācijas ATTEIKUSIES, jo parakstot vienošanos ar “Maximu” it kā nevarēšot vairs neko sliktu teikt par uzņēmumu.”Es to uztvēru nevis kā morālo kompensāciju, bet kā mutes aizbāšanu,” raidījumam atzīst Aļona. PĒC mMaximas” traģēdijas gan NEKAUTRĒJĀS paņemt 1 000-šus no Maximas un TAUTAS ziedoto no ziedot.lv …
  Uzņēmums gan noliedz, ka dokuments aizliedz parakstītājiem kritiski izteikties par “Maximu”.
  IZRĀDĀS Burve-Želudkova nolēmusi neparakstīt vienošanos arī tādēļ, ka vēlas LIELĀKU kompensāciju – tiesā iesniegta prasība par VESELIEM 500 000 eiro.

 2. Krieviem ir tāds teiciens: “Жадность фраера сгубила”. Ka tik nesanāk tā, ka atsakoties no 100.000, vēlamo 500.000 vietā saņems tikai 25.000 vai vispār neko.

 3. Tā arī nav saprotams tas, kādā lietā – civilajā vai kriminālajā tās kompensācijas piesolītas. Maxima pārstāvis skaidro, ka ilgstošās tiesvedības nav nevienam par labu, līdz ar to šī vienošanās tās ļaus izbeigt. Krimināllietu gan šitādā veidā izbeigt neizdosies, jo tad visiem cietušajiem jāizlīgst ar visiem apsūdzētajiem. Pie tam šaubos vai inkriminētie panti vispār to pieļautu.

 4. Un kāpēc ne miljonu? Redzēs cik vērts būs dārgākais no nelaimīgajiem un cik izmaksās viņu radinieku neizmērojamās ciešanas.

 5. Simts t. gan ir niecīga summa, jāvienojās par 200- 250 un vārdu “morālo” jāliek mierā – nekādas morāles tur nav.

 6. Neparakstīja jo grib 500 000, nevies nieka 100 000

 7. morālās kompensācijas prasība tiesā, kur viņa pieteikusi daudz lielāku summu – 500 000 eiro.
  ———————————–
  ar to arī vajadzēja sākt, nevis stāstīt to, ko neapstiprina pat advokāts

Draugiem Facebook Twitter Google+