Mobilā versija
Brīdinājums +0.5°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
5. augusts, 2015
Drukāt

Zolitūdes traģēdijas civillietas izskatīšanu Talsu rajona tiesa atliek līdz janvārim

Foto: LETAFoto: LETA

Talsu rajona tiesa trešdien līdz nākamā gada 7.janvārim atlika tā dēvētās Zolitūdes traģēdijas daudzmiljonu civillietas izskatīšanu, aģentūra BNS trešdien uzzināja tiesā.

Tāpat lietas iztiesāšana paredzēta arī 2016.gada 8.janvārī.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Talsu rajona tiesa šo lietu skata slēgtās tiesas sēdēs.

Lieta ierosināta pēc pieteicēja – Māra Apsīša – prasības pret uzņēmumiem “Maxima Latvija”, “Re&Re”, “Tineo”, “Homburg Zolitude”,”Kubs” un “HND Grupa”, “CM Consulting” un Rīgas pilsētas pašvaldību.

Tāpat aģentūra BNS jau ziņoja, ka Apsītis tiesā iesniedzis prasību par atbildētāju prettiesisku bezdarbību, nenodrošinot cilvēka dzīvībai un veselībai atbilstošu vidi būvniecības un telpu ekspluatācijas procesā, kas noveda pie smagām sekām un atlīdzības par morālo kaitējumu piedziņu 70 miljonu eiro apmērā saistībā ar traģēdiju Zolitūdē 2013.gada novembrī, kad, sabrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, dzīvību veikalā zaudēja 54 cilvēki.

Priedaines ielas 20, kura atradās sabrukusī “Maxima”, projekta attīstītājs bija “Homburg Zolitude”, kas pieder Nīderlandē reģistrētam investīciju fondam “Homburg Eastern Europe Fund B.V.”, kura īpašnieki ir aptuveni 800 privātpersonu.

Tirdzniecības kompleksu būvējusi būvkompānija “Re&Re”, bet ēku projektējusi arhitektu firma “Kubs”. Veikala ēka Zolitūdē, Priedaines un Anniņmuižas ielu krustojumā, pabeigta 2011.gada nogalē.

“Homburg Zolitude” piederēja sabrukušā “Maxima” veikala jumta virsējā daļa, pazemes autostāvvieta un blakus uzbūvētais daudzdzīvokļu nams. Tirdzniecības platību īpašnieks ir “Tineo”, kas savukārt ēku iznomāja mazumtirgotājam “Maxima Latvija”.

Rīgā, Zolitūdē, veikalā “Maxima” 2013.gada 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji, bet ievainoti tika vēl vairāki desmiti cilvēku.

Pievienot komentāru

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+