×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
28. novembris, 2013
Drukāt

Zolitūdes traģēdijas dēļ atkāpjas Rīgas būvvaldes vadītāja vietnieks Cinis (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas pilsētas Būvvaldes vadītāja vietnieks Andis Cinis piedalās preses konferencē, kurā prezentē Rīgas pasažieru termināļa teritorijas apbūves vīziju.

Saistībā ar Zolitūdes traģēdiju atlūgumu iesniedzis Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja vietnieks Andis Cinis, portālu “LA.lv” informēja Rīgas pilsētas būvvaldes sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Ieva Luste.

“Ņemot vērā notikušo lielveikala “Maxima” sagrūšanu un tai sekojošo traģēdiju, kas prasījusi 54 cilvēku dzīvības, turklāt manu tiešu dalību ar šī objekta būvniecību saistīto dokumentu apritē Rīgas pilsētas būvvaldē, uzskatu par nepieņemamu manu palikšanu ieņemamajā Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja vietnieka amatā. Lūdzu atbrīvot mani no ieņemamā amata un darba Rīgas pilsētas būvvaldē ar 2013. gada 27. novembri,” teikts Ciņa paskaidrojumā par amata atstāšanu.

Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs atlūgumu ir pieņēmis, un darba tiesiskās attiecības ar Rīgas pilsētas būvvaldi ir izbeigtas.

Cinis Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja vietnieka pienākumus pildīja no 2012.gada 23.marta. Pirms tam viņš bija būvvaldes vadītājs, ziņo BNS.

Jau vēstīts, ka Cinis bija viens no sešiem darbiniekiem, kuri parakstīja Zolitūdes lielveikala “Maxima” dokumentus un kurus Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) uzdeva uz izmeklēšanas laiku atstādināt no amata.

Vēl no amata atstādināts Rīgas pilsētas būvinspekcijas priekšnieka vietnieks Jānis Balodis un būvinspekcijas galvenā būvinspektore Aija Meļņikova, Arhitektūras pārvaldes Arhitektu nodaļas vadītāja Inga Šuldrika un viņas vietniece Lolita Sarma, kā arī Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas eksperte Marika Treija. Būvvaldes vadītāja šo amatpersonu vidū nav, jo Inguss Vircavs amatā iecelts tikai pērn martā, skaidroja Rīgas domē.

Kā ziņots, Zolitūdē 21.novembra vakarā, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, drupās dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. .. UŠAKOVAM = AMERIKAM JĀAIZIET!

  Vienotībai un pārējām opozīcijas partijām steidzami jāpārtrauc dalība Rīgas Domē! Jāiet uz jaunas Domes Vēlēšanām! Kurš to iesāks, tas viņās uzvarēs.
  Ēlerte pierādījusi savu absolūtu nespēju pulcināt ļaudis ap sevi.
  Ušakovs par savu „rosīšanos” jāatstādina no RD vadītāja amata. Vismaz līdz izmeklēšanas beigām. Viņa „neskaitāmas reizes piesauktā nevainība” un „masu slepkavības autoizpēte un autotiesāšana ir pretrunā ne tikai ar veselo saprātu, bet arī krimināllikumiem”. Nevaram gribēt, ka cilvēks, kurš, iespējams, savas atbildības robežās, ir vainojams 54 cilvēku nāvē, pats vada savas atbildības izmeklēšanu un atbildības vērtējumu. Viņš nevar turpināt vadīt vainīgo meklēšanu!
  Starplaikā viņa neadekvātā rīcība jau novedusi pie „sešu nevainīgu būvvaldes darbinieku atstādināšanas un viena „darba attiecību pārtraukšanu””. Nesniedzot sava lēmuma iemeslus. Jo jau nākošajā teikumā – „visi nevainīgi”.
  Vainīgi vien „mirušo vārdu publicētāji, „komentētāji”, žurnālisti, premjerministri.
  Tas jāpārtrauc. Šodien. Uzreiz. Nekavējoties.

Draugiem Facebook Twitter Google+