×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. oktobris, 2015
Drukāt

Zolitūdes traģēdijas komisija apstiprina gala ziņojumu, saglabājot septiņu atbildīgo vārdus (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēde.

Saeimas Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija otrdien noslēdzošajā sēdē ar balsu vairākumu apstiprināja tās gala ziņojumu, tajā saglabājot septiņu politiski un morāli atbildīgo personu vārdus, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Galaziņojumā norādīts, ka par Zolitūdes traģēdiju un tās izraisītajām sekām politiski un morāli atbildīgas ir septiņas personas – bijušais premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”), bijušie ekonomikas ministri Artis Kampars (“Vienotība”) un Daniels Pavļuts, bijušie Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāri Anrijs Matīss (“Vienotība”) un Juris Pūce (“Latvijas attīstībai”), Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) un Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Deputāts Ints Dālderis (“Vienotība”) rosināja no gala ziņojuma izslēgt visu personu vārdus, kam piedēvēta atbildība par Zolitūdes traģēdiju, norādot, ka atbildību, vai tās pakāpi var noteikt tikai tiesa. Ar balsu vairākumu šis priekšlikums tika noraidīts.

Gala ziņojums tiks nolasīts no Saeimas tribīnes kādā no gaidāmajām Saeimas plenārsēdēm.

Komisijas vadītājs Ringolds Balodis (“No sirds Latvijai”) sacīja, ka gala ziņojums “beigās sanācis tiešām garš”. Viņš piebilda, ka atbildīgās institūcijas saņems gala ziņojumu pēc tā nolasīšanas no Saeimas tribīnes.

Pirms gala ziņojuma pieņemšanas deputāti Artuss Kaimiņš (Latvijas Reģionu apvienība) un Ingūna Rībena (Nacionālā apvienība) komisijas sēdē paspēja savstarpēji apmainīties ar replikām, nespējot vienoties par to, vai ļaut deputātiem pamatot sava balsojuma motivāciju.

Komisijas gala ziņojumā norādīts, ka Valsts būvinspekcijas likvidācija ievērojami samazinājusi būvniecības uzraudzību, tādējādi palielinot Zolitūdes traģēdijas iespējamību. Atbildība par tās likvidāciju ir jāuzņemas 9. Saeimai un tās apstiprinātajai valdībai, īpaši EM, kas to rosinājusi. Parlamentāriešu ieskatā Saeimas Kancelejā būtu jāizveido dienests, kura pienākums būtu apkopot informāciju un veikt analīzi likumdevēja darba kvalitātes uzlabošanai.

Jau ziņots, ka komisijas deputāti 50 lappusēs apkopojuši secinājumus par Zolitūdes traģēdiju. Tajā minēti vairāki rosinājumi, kā uzlabot drošības situāciju saistībā ar būvniecību Latvijā.

Rīgā, Zolitūdē, veikalā “Maxima” 2013. gada 21. novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji, bet ievainoti tika vēl vairāki desmiti cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cik drausmīgi “piegriezusies” tā Zolitūde.Nabaga bojā gājušie vēl ilgi nedusēs Dieva mierā.Un cik daudzi uz viņu rēķina tiks pie naudas/ arī ne gluži pamatoti !/ un citi savu PR spodrina.Tas ir kaut kāds šausmu stāsts !Neviens nerunā par to,ka nekas nebūtu noticis,ja idioti/ ne citādi/ nesadomātu uz tās lego kastes būvēt komunisma aleju un braukāt ar mašīnām.Murgi murgu galā

Draugiem Facebook Twitter Google+