×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. februāris, 2015
Drukāt

Zolitūdes traģēdijas komisijas deputātus neapmierina bijušo ekonomikas ministru atbildes

Foto - LETAFoto - LETA

Notiek Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēde.

Saeimas Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas deputātus neapmierina bijušo ekonomikas ministru atbildes, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Pēc bijušo ekonomikas ministru – Daniela Pavļuta (Reformu partija), Vjačeslava Dombrovska (“Vienotība”) un Arta Kampara (“Vienotība”) – sniegtajiem skaidrojumiem komisijas sēdē pirmdien par paveikto būvniecības regulējuma uzlabošanā, lai nepieļautu tādas traģēdijas, kā Zolitūdē sabrukušā “Maxima” lielveikala gadījums, komisijas deputāti izteica savu neapmierinātību.

Regīna Ločmele-Luņova (“Saskaņa”) kritizēja: “Bijušo ministru atbildes atgādina karsta kartupeļa mētāšanu, nevēloties uzņemties politisko atbildību par būvniecības regulējuma nepilnībām”.

Uz repliku Pavļuts atbildēja, ka Ločmele-Luņova jautājumu par politiskās atbildības uzņemšanos varētu uzdot savam partijas biedram Rīgas mēram Nilam Ušakovam.

Deputāts Artuss Kaimiņš (Latvijas Reģionu apvienība) savukārt taujāja Pavļutu par izskanējušo, ka viņam bijuši konflikti ar bijušo Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru Juri Pūci (“Latvijas attīstībai”), kā arī par Pūces atkāpšanās no amata iemesliem, saistot tos ar ziedojumiem, kurus saņēma Pūces sievas pārstāvētā biedrība “Ascendum” no būvkompānijas “Re&Re” laikā, kad Pūce bija valsts sekretārs.

“Pūce pieņēma lēmumu atstāt amatu drīz pēc šo faktu [par ziedojumu “Ascendum”] publiskošanas,” teica Pavļuts, piebilstot, ka konflikti ar Pūci nav bijuši saistīti ar būvniecības nozari.

Jau ziņots, ka pēc 12.Saeimas vēlēšanām izveidota Parlamentārās izmeklēšanas komisija par Latvijas valsts rīcību, izvērtējot 2013.gada 21.novembrī Zolitūdē notikušās traģēdijas cēloņus, un turpmākajām darbībām, kas veiktas normatīvo aktu un valsts pārvaldes un pašvaldību darbības sakārtošanā, lai nepieļautu līdzīgu traģēdiju atkārtošanos.

Rīgā, Zolitūdē, veikalā “Maxima” 2013.gada 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji, bet ievainoti tika vēl vairāki desmiti cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+