×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. janvāris, 2014
Drukāt

Zolitūdes traģēdijas lietā tiesās iesniegtas prasības par 350 miljoniem eiro (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Pie uzņēmuma "Re&Re" biroja ēkas "Baltais vējš" cilvēki iededz sveces un noliek ziedu vainagus Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo piemiņai.

Saistībā ar Zolitūdes traģēdiju četrās Latvijas tiesās piektdien iesniegti prasības pieteikumi par kopējo summu 350 miljoni eiro, pavēstīja prasību iesniedzēju biedrības “Esi atbildīgs” pārstāvji.

Prasības pieteikumi iesniegti Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā, Rīgas rajona tiesā, Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesā un Talsu rajona tiesā. Minētajās prasībās ir septiņi atbildētāji – kompānijas “Maxima Latvija”, “Re&Re”, “Homburg Zolitude”, “Tineo”, “Kubs”, “HND Grupa” un Rīgas dome.

Talsu rajona tiesā prasība iesniegta, lai vērstu uzmanību uz to, cik ilgstoši Talsu traģēdijas, kurā 1997.gada 28.jūnijā Iekšlietu ministrijas rīkotajos svētkos, krītot auto pacēlāja grozam, miesas bojājumus guva 21 bērns, lietā cietušajiem vajadzēja cīnīties par savām tiesībām, informēja biedrībā.

Pēc biedrības pārstāvju teiktā, gadījumā, ja pilnībā tiks apmierinātas šīs prasības un par labu prasītājiem tiks piedzīti 350 miljoni eiro, tad 90% no šīs summas prasītāji ziedos labdarībai.

Jau vēstīts, ka Rīgas apgabaltiesa 6.janvārī ierosināja lietu saistībā ar 100 miljonu  latu (142,3 miljonu  eiro) prasību pret uzņēmumiem “Maxima Latvija”, “Re&Re”, “Tineo”, “Homburg   Zolitūde” un Rīgas domi saistībā ar Zolitūdes traģēdiju.

Tāpat ziņots, ka 2013.gada 21.novembrī iebruka lielveikala “Maxima” jumts Zolitūdē. Traģēdijā dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti tika ievainoti. Notikušā apstākļus skaidro Valsts policija.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Līdz šim brīdim nesaprotu,vai tiešām sāpes var kompensēt ar naudu–paliek vieglāk?

  2. Tā kā mums tiesas normāli, kā civilizētā valstī būtu jāstrādā, nestrādā, tad ko grib šie prasības iesniedzēji panākt? Pazemojumus?

Draugiem Facebook Twitter Google+