×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
8. aprīlis, 2015
Drukāt

Zolitūdes traģēdijas lietai noteikti četri uzraugošie prokurori

Foto-LETAFoto-LETA

u.

Zolitūdes traģēdijas lietai, kuru otrdien Valsts policija nodeva prokuratūrai, noteikti četri uzraugošie prokurori, aģentūrai BNS pastāstīja prokuratūras pārstāve Aiga Eiduka.

Viņa pastāstīja, ka lietu uzrauga Jekaterina Kušakova, Kaspars Cakuls, Agris Skradailis un Igors Vikuļins. Pagaidām nav izslēgts, ka apsūdzību tiesā uzturēs visi prokurori.

Valsts policijas (VP) Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins pavēstījis, ka kopumā kriminālvajāšanai nodotas astoņas fiziskās un četras juridiskās personas.

Atbilstoši viņa teiktajam, četrām juridiskajām personām turpinās piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu. Prokuratūrai apsūdzība jāuzrāda desmit dienu laikā.

Izmeklēšanas laikā izņemts vairāk nekā 200 tonnu lietisko pierādījumu – pārsvarā būvgruži no traģēdijas vietas. Pašu kriminālprocesu veido 56 sējumi jeb 14 tūkstoši lappuses. Tāpat policija izņēmusi 47 iepakojumus ar dažādiem dokumentiem. Saskaņā ar policijas informāciju, Zolitūdes traģēdijā bojā gājuši 54 cilvēki, 59 personām nodarīti miesas bojājumi, bet par cietušo radiniekiem atzīti 143 cilvēki, 38 personām nodarīts morāls kaitējums. Par cietušajiem atzītas arī 11 juridiskās personas. Kopumā traģēdijas ietvaros nodarīti materiālie zaudējumi 98 miljonu eiro apmērā

Jau ziņots, ka Zolitūdes traģēdijas lietā juridiskajai personai “Maxima Latvija” noteikts daļējs mantas arests. Tāpat vēstīts, ka saistībā ar Zolitūdes traģēdiju Valsts policija sākusi divus kriminālprocesus. Kopumā aizdomās tiek turētas deviņas personas, pret piecām personām piemēroti kriminālprocesuālie ietekmēšanas līdzekļi.

Piecas personas tika turētas aizdomās par pārkāpumiem būvniecības un projektēšanas procesā, trīs par noziedzīgu bezdarbību būvniecības uzraudzības laikā un viena par pārkāpumiem darba drošības jomā.

Rīgā, Zolitūdē, veikalā “Maxima” 2013.gada 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji, bet ievainoti tika vēl vairāki desmiti cilvēku.

Priedaines ielas 20 projekta attīstītājs bija “Homburg Zolitude”, kas pieder Nīderlandē reģistrētam investīciju fondam “Homburg Eastern Europe Fund B.V.”, kura īpašnieki ir aptuveni 800 privātpersonu.

Tirdzniecības kompleksu būvējusi – būvkompānija “Re&Re”, bet ēku projektējusi arhitektu firma “Kubs”. Veikala ēka Zolitūdē, Priedaines un Anniņmuižas ielu krustojumā pabeigta 2011.gada nogalē.

“Homburg Zolitude” piederēja sabrukušā “Maxima” veikala jumta virsējā daļa, pazemes autostāvvieta un blakus uzbūvētais daudzdzīvokļu nams. Tirdzniecības platību īpašnieks ir “Tineo”, kas savukārt ēku iznomāja mazumtirgotājam “Maxima Latvija”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+