×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
27. novembris, 2014
Drukāt

Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadību uztic Balodim (papildināts)

balodis_ringolds

Par Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāju ceturtdien deputāti ievēlēja Saeimas opozīcijā esošās partijas “No sirds Latvijai” pārstāvi Ringoldu Balodi, aģentūra BNS uzzināja komisijā.

Deputāti nolēma uz komisijas sēdi aicināt ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru, kā arī turpmāk sēdēs varētu piedalīties citas amatpersonas.

Par Baloža kandidatūru balsoja seši no 12 komisijas deputātiem. Komisijas vadītāja amatam bija izvirzīti arī Arturs Kaimiņš (LRA) un Regīna Ločmele-Luņova (“Saskaņa”). Saeimā saņemti arī 562 iesniegumi, kuros pausts atbalsts Kaimiņam komisijas priekšsēdētāja amatā.

Ločmele-Luņova norādīja, ka ir vienalga, kurš vada komisiju, jo “uz katra komisijas locekļa ir milzīga atbildība sabiedrības priekšā”. Viņa aicināja deputātus strādāt ne tikai ar galvu, bet arī ar sirdi, kā arī izmantot līdzšinējo pieredzi, lai sasniegtu mērķi un nepieļautu, ka šāda veida traģēdija atkārtotos. Traģēdijā cietušo un viņu tuvinieku biedrība “Zolitūde 21.11.”, kuru pārstāv arī deputāte, jau esot apzinājusi visas problēmas, ko iespējams risināt ar komisijas palīdzību.

Savukārt Kaimiņš, kurš atteicās no savas kandidatūras priekšsēdētāja biedra un sekretāra amatam, kam viņu izvirzīja deputāti, uzsvēra, ka komisijas darbam jābūt atklātam un visaptverošam, ar cieņu pret traģēdijā cietušajiem, kā arī jāizmanto starptautiskā pieredze.

Jaunievēlētais komisijas vadītājs akcentēja, ka Kaimiņa popularitāte ir “labs pluss, kas ir jāizmanto, lai informētu sabiedrību”. Viņš uzsvēra, ka komisijas sēdes būs atvērtas, tomēr deputāti varēs lemt arī par slēgto sanāksmju sasaukšanu. Pret to iebilda Kaimiņš, viņš arī rosināja sēdes filmēt, lai sabiedrība būtu informēta par tajās notiekošo, tomēr Balodis pauda, ka par to gādāšot raidījums “Suņu būda”, kuru vada Kaimiņš. Komisijas pirmās sēdes laikā Balodis arī vairākkārt aicināja Kaimiņu neveidot šovu un neizrādīties televīzijas kameru priekšā.

Pēc Baloža domām, komisijai būs jāanalizē un jāvērtē tas, ko līdz šim paveikusi valdība, kā arī jāskata līdz šim iesniegtie priekšlikumi turpmākajai rīcībai un jāaicina uz komisijas sēdēm dažādas valsts amatpersonas. Kaimiņš ierosināja deputātus balsot par aicinājumu uz komisiju ielūgt Eiropas Komisijas viceprezidentu Valdi Dombrovski (“Vienotība”), kurš pēc traģēdijas atkāpās no Ministru prezidenta amata, kā arī Rīgas mēru Nilu Ušakovu (“Saskaņa”). Tomēr komisijas priekšsēdētājs aicināja to darīt kādā no nākamajām komisijas sēdēm.

Komisijas priekšsēdētāja biedra amatā, diviem deputātiem atturoties, ievēlēta Ločmele-Luņova, savukārt sekretāra amatā – Ints Dālderis (“Vienotība”).

Darbam komisijā deleģēti Ingūna Rībena, Kārlis Krēsliņš (NA), Juris Vectirāns, Kārlis Seržants (ZZS), Arturs Kaimiņš, Mārtiņš Šics (LRA), Inguna Sudraba, Ringolds Balodis (“No sirds Latvijai”), Ints Dālderis, Aleksejs Loskutovs (“Vienotība”), kā arī Regīna Ločmele-Luņova un Zenta Tretjaka (“Saskaņa”).

Uz komisijas pirmo sēdi ieradušies arī Zolitūdes traģēdijā cietušo pārstāvji. Nākamā komisijas sēde notiks pirmdien, 1.decembrī, plkst.10.

Jau vēstīts, ka komisija izvērtēs traģēdijas cēloņus un turpmākās darbības, kas veiktas normatīvo aktu un valsts pārvaldes un pašvaldības darbības sakārtošanā, lai nepieļautu līdzīgu traģēdiju atkārtošanos, kā arī par darbībām traģēdijas seku novēršanā.

Rīgā, Zolitūdē, veikalā “Maxima” pērn 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji. Šogad aprīlī Zolitūdes traģēdijā cietušie un bojāgājušo tuvinieki nolēma dibināt biedrību ” Zolitūde 21.11.”, lai pārstāvētu cietušo tiesības un intereses.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+