×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. novembris, 2014
Drukāt

Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisiju varētu vadīt Ringolds Balodis (3)

balodis1_ts_6

Partijas “No sirds Latvijai” deputāts Ringolds Balodis varētu vadīt Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisiju, noskaidroja aģentūra BNS.

Balodis pauda gatavību ieņemt komisijas priekšsēdētāja amatu, ja viņa kandidatūra tiks izvirzīta. Deputāts uzskata, ka pieredze galvenā valsts notāra amatā palīdzētu novest komisijas darbu līdz rezultātam. “Bieži komisijas noslēgušās ne ar ko. Darbs komisijas vadītāja amatā būtu pārbaudījums un izaicinājums,” viņš sacīja.

Viņa kandidatūru komisijas vadītāja amatam sola atbalstīt koalīcijā esošās partijas “Vienotības”, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), kā arī Nacionālās apvienības (NA) deputāti. Savukārt Latvijas Reģionu apvienībai (LRA) un “Saskaņai” esot savi kandidāti priekšsēdētāja krēslam.

Uzņemties vadīt komisiju gatava arī “Saskaņas” pārstāve Regīna Ločmele-Luņova, kura pārstāv traģēdijā cietušo un viņu tuvinieku biedrību “Zolitūde 21.11.”. Vairāki deputāti norādīja, ka viņas kandidatūru neatbalstīs interešu konflikta dēļ. Ločmele-Luņova pauda nožēlu par šādu deputātu viedokli un norādīja – ja viņa ieņemtu komisijas priekšsēdētājas amatu, atalgojumu ziedotu biedrībai.

Komisija uz pirmo sēdi, kurā tiks ievēlēts tās priekšsēdētājs un vietnieki, varētu sanākt nākamajā ceturtdienā, 27.novembrī.

Jau ziņots, ka darbam parlamentārās izmeklēšanas komisijā saistībā ar “Maximas” traģēdiju Zolitūdē tiks deleģēti Ingūna Rībena, Kārlis Krēsliņš (NA), Juris Vectirāns, Kārlis Seržants (ZZS), Arturs Kaimiņš, Mārtiņš Šics (LRA), Inguna Sudraba, Ringolds Balodis (“No sirds Latvijai”), Ints Dālderis, Aleksejs Loskutovs (“Vienotība”), kā arī Regīna Ločmele-Luņova un Zenta Tretjaka (“Saskaņa”).

Komisija izvērtēs traģēdijas cēloņus un turpmākās darbības, kas veiktas normatīvo aktu un valsts pārvaldes un pašvaldības darbības sakārtošanā, lai nepieļautu līdzīgu traģēdiju atkārtošanos, kā arī par darbībām traģēdijas seku novēršanā.

Rīgā, Zolitūdē, veikalā “Maxima” pērn 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji. Šogad aprīlī Zolitūdes traģēdijā cietušie un bojāgājušo tuvinieki nolēma dibināt biedrību “Zolitūde 21.11.”, lai pārstāvētu cietušo tiesības un intereses.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tas ir galējs cinisms, kas tagad tiek demonstrēts ceļot tieši iepretī traģēdijas vietai tādu pašu lielveikalu, kā sabrukušais. Lielveikalu tīklu degradējošo lomu ekonomikā ir spiesti atzīt paši to izgudrotāji:” Комиссия министерства финансов Израиля рекомендовала ограничить число супермаркетов и магазинов, относящихся к ведущим торговым сетям, в черте крупных городов страны.”
    Bet Latvijā valdībai ir vienalga, ka tiek monopolizēta mazumtirdzniecība, vienalga pat tas, ka šie lielveikalu tīkli nepieder vietējiem, bet gan ārzemniekiem, kas nozīmē, ka visa milzīgā, supervieglā un valstij nekādu labumu nenesošā peļņa aizies no Latvijas. Kārtējā lielveikala vietā bija jāuzceļ labs tirgus, pēc kā ir tā noilgojušies iedzīvotāji.

  2. Uz šito jau nu gan varēs ilgi piepelnīties. Droši ka visus 4 gadus. Un cik plaši profilēta kpmisija tur vajadzīga Dažam labam pat mūža pensija sanāks.

Draugiem Facebook Twitter Google+