×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. novembris, 2013
Drukāt

Zolitūdes traģēdijas seku novēršanai atvēl 15 miljonus latu

Atvadas no "Maximas" traģēdijā bojā gājušajiem VUGD darbiniekiem

Sveces pie Rīgas Doma baznīcas, kur notiek atvadīšanās no "Maximas" traģēdijā bojā gājušajiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem.

Saeima ceturtdien piekrita valsts budžeta līdzekļu pārdalei 15 miljonu latu apmērā, lai nodrošinātu finansējumu atbalsta pasākumiem cietušajām un traģēdijas seku novēršanā iesaistītajām personām, kā arī citiem neparedzētiem izdevumiem.

Valdība otrdien konceptuāli atbalstīja kompensāciju izmaksu Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo tuviniekiem 10 000 latu apmērā un cietušajiem – 5000 latu apmērā.

Tāpat līdzekļi nepieciešami vienreizēju prēmiju izmaksai, lai tādējādi pateiktos glābējiem, kuri savus dienesta pienākumus drošsirdīgi un pašaizliedzīgi veica ārkārtas sarežģītos un bīstamos apstākļos, riskējot ar savu veselību un dzīvību.

Līdzekļi tiek pārdalīti no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas apakšprogrammas “Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta projekti” uz līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Kā trešdien atbildīgās komisijas deputātus informēja Finanšu ministrijas pārstāvji, līdzekļi neparedzētiem gadījumiem būs nepieciešami arī Satiksmes ministrijai (SM) un Veselības ministrijai (VM). SM gatavojot līdzekļu pieprasījumu par pārvadātāju zaudējumu kompensāciju, savukārt VM būs nepieciešams finansējums kompensējamiem medikamentiem.

Zolitūdē 21.novembra vakarā, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, 54 cilvēki gājuši bojā un vairāki desmiti cilvēku cietuši. Uzņemoties politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) paziņoja par demisiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+