×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. novembris, 2013
Drukāt

Zolitūdes traģēdijas vietā noticis trešais iegruvums; glābēji nav cietuši (Video) (2)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Sestdien vakarā neilgi pirms plkst.18  traģēdijas vietā Zolitūdē notika trešais veikala jumta iegruvums, kurā glābēji nav cietuši, vēsta Latvijas Televīzija (LTV).

Valsts policijas pārstāve Sigita Pildava LTV atzina, ka konkrētajā jumta iegruvuma vietā nevienam glābējam nevajadzēja atrasties, un neviens arī šajā iegruvumā nav cietis.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone – Godmane LTV apliecināja, ka šobrīd glābšanas darbi traģēdijas vietā ir apturēti, lai pēc trešā iegruvuma pārbaudītu, cik droši ir turpināt glābšanas darbus pussabrukušajā ēkā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Šembele klāstīja, ka glābējiem vēl ir jāapseko 80 kvadrātmetru liela teritorija.

Vienlaikus ap plkst.18 veikala drupās atrasts vēl viens bojāgājušais, līdz ar to traģēdijas upuru skaits sasniedzis 54 cilvēkus. No tiem trīs ir ugunsdzēsēji glābēji, kuri gāja bojā otrā ēkas jumta iegruvumā.

Jau vēstīts, ka ceturtdien vakarā Rīgā sabruka lielveikals “Maxima”, kas atrodas Zolitūdē, Priedaines ielā. Vispirms ēkai iebruka jumts, bet pēc tam sagruva arī siena.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas. Iepriekš traģiskākais negadījums notika 2007.gada 23.februārī, kad ugunsgrēkā pansionātā “Reģi”, ko izraisīja īssavienojums elektroinstalācijā, gāja bojā 26 pansionāta klienti.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Draugos viens cilvēks no kādreiz veikala būvē nodarbinātajiem (veidojis ģipškartona starpsienas) stāsta par būvlaukumā pieredzēto. Neielaidīšos sīkumos, bet pateikšu galveno. Viņa tā laika foto redzams, ka ēkai nav bijusi viena kopne uz laidumu, bet gan divas puskopnes, kas laiduma vidū sastiprinātas kopā. Nav jābūt speciālistam, lai saprastu, ka stiprinājums vietā, kur vislielākā izliece, nav tas labākais risinājums. Iztaisiet laipu pāri grāvim no diviem dēļiem grāvja pusplatuma garumā un grāvja vidū sastipriniet dēļus ar galiem kopā. Interesanti, cik ilgi tāda laipa izturēs?

  2. Labi, ka tāā.

Draugiem Facebook Twitter Google+