Žolnerovičs Vīnē labo Latvijas rekordu maratonā 0

Latvijas skrējējs Valērijs Žolnerovičs svētdien laboja Latvijas rekordu maratonskrējienā un izcīnīja 9. vietu Vīnes maratonā, liecina rīkotāju informācija.

Notriektā tautumeita 6

Latvijas skrējējs 42,195 kilometrus garo distanci veica divās stundās, 15 minūtēs un 55 sekundēs. Iepriekšējo valsts rekordu, kas kopš 1995. gada piederēja Aleksandram Prokopčukam, viņš laboja par vienu sekundi, jo Prokopčuks savulaik Karlsrūē maratonu veica ar rezultātu 2.15:56 stundas.

Žolnerovičs, kuram pieder arī Latvijas rekords pusmaratonā (1.04:43), izpildīja pasaules čempionāta normatīvu (2.17:00), tāpēc augustā varēs startēt Maskavā paredzētajās sacensībās.

Par Vīnes maratona uzvarētāju kļuva kenijietis Henrijs Suguts, kurš Austrijas galvaspilsētā uzvarēja trešo reizi pēdējo četru gadu laikā. Viņš distanci veica divās stundās, astoņas minūtēs un 19 sekundēs. Otrais, atpaliekot 15 sekundēm, finišēja uzvarētāja tautietis Solomons Kiptū. Kenijas skrējēji ieņēma pirmās piecas vietas.

Žolnerovičs bija labākais no Eiropas skrējējiem.

Sievietēm uzvarēja keniejiete Flomena Čeječa ar rezultātu 2.24:34 stundas.

Notika arī pusmaratona skrējiens, kurā trešo reizi pēc kārtas uzvaru svinēja slavenais etiopietis Haile Gebreselasi. Viņš 21,097 kilometru distanci veica vienā stundā, vienā minūtē un 14 sekundēs.