Sports
Hokejs

Žoltoka 33.numurs tagad blakus Baldera, Irbes un Skrastiņa numuriem0


Sergejs Žoltoks
Sergejs Žoltoks
Foto: Latvijas Hokeja federācija

Latvijas Hokeja federācija (LHF) trešdien “Arēnā Rīga” pirms Latvijas un Krievijas hokeja izlašu pārbaudes spēles godināja 2004.gada 3.novembrī spēles laikā mūžībā aizgājušo bijušo valstsvienības līderi Sergeju Žoltoku.

Pie halles griestiem tika pacelts vimpelis ar 33.numuru, kurš izlasē turpmāk netiks izmantots. Žoltoks karjeras laikā izlasē vairāk spēlēja ar 16.numuru, taču ar 33.numuru piedalījās savā pēdējā pasaules čempionātā 2004.gada pavasarī Prāgā, kur bija arī komandas kapteinis.

Līdz šim Latvijas izlasē bija iemūžināti trīs numuri – Helmuta Baldera 19., Artūra Irbes 1. un Kārļa Skrastiņa 7., tagad pievienojoties arī Žoltoka 33.

Godinot uzbrucēju, uz “Arēna Rīga” tablo tika rādīts garš piemiņas video, kā arī ceremonijā klāt bija Sergeja mamma Dženija Čagina, kura veica ripas simbolisko iemetienu.

Žoltoks bija viens no spožākajiem neatkarības laika Latvijas hokeja uzbrucējiem un viens no pirmajiem valsts spēlētājiem Nacionālā hokeja līgā (NHL). 1992.gadā divdesmit gadu vecumā viņš devās uz Ziemeļameriku, kur sāka savu ceļu uz NHL. Pirmais klubs, kurā hokejists spēlēja, bija Bostonas “Bruins” un 1993.gada 18.novembrī, spēlējot pret Sanhosē “Sharks” viņš guva arī savus pirmos vārtus NHL, kurus tovakar sargāja latvietis Artūrs Irbe.

Uzbrucējs ar sev raksturīgo milzīgo pašatdevi un darbaspējām kļuva par stabilu NHL spēlētāju, spēlējot Otavas “Senators”, Monreālas “Canadiens”, Minesotas “Wild” un Nešvilas “Predators” rindās.

Pavisam NHL regulārajā sezonā aizvadītas 588 spēles, kurās gūti 111 vārti un izdarītas 147 piespēles. Cīņās par Stenlija kausu aizvadītas 45 spēles, kurās gūti četri vārti un veiktas četras rezultatīvas piespēles.

Žoltoks vienmēr pie pirmās izdevības arī palīdzēja Latvijas izlasei. Izlases rindās viņš aizvadīja pavisam 42 spēles, gūstot 29 vārtus un veicot 21 rezultatīvu piespēli. Latvijas hokeja izlases sastāvā viņš piedalījās sešos pasaules čempionātos.

Saistītie raksti

Hokejista sirds pārstāja pukstēt 2004. gada 3.novembrī Minskā, kur “Rīga 2000” komanda aizvadīja spēli Baltkrievijas atklātajā hokeja čempionātā.

“Es mīlu šo spēli. Es mīlu pārstāvēt savu valsti. Pie pirmās iespējas vienmēr esmu spēlējis Latvijas izlasē. Karjeras laikā esmu pārstāvējis ļoti daudz klubus, taču visvairāk manā sirdī ir palikusi tieši Latvijas izlase,” kādā no intervijām sacīja Žoltoks, kurš 2004.gadā vien 31 gada vecumā devās aizsaulē.

LA.lv