×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
31. marts, 2017
Drukāt

Zoodārza dzīvniekiem dāvana – 803 kilogrami Centrāltirgū konfiscētu dārzeņu (2)

Foto- LETAFoto- LETA

Šā gada martā, veicot pārbaudes Rīgas Centrāltirgū, Pārtikas un veterinārais dienests no tirdzniecības izņēmis 803 kilogramus augļu un dārzeņu, tostarp tomātus, papriku, ziedkāpostus, citronus, bumbierus, banānus, kivi, avokado.

Visi konfiscētie dārzeņi un augļi nodoti Rīgas Nacionālajam Zooloģiskajam dārzam dzīvnieku ēdināšanai, portālu la.lv informēja dienestā.

Daļai šo labumu nebija iespējams identificēt īpašniekus, bet daļai tirgotāji nevarēja uzrādīt izcelsmi apliecinošus dokumentus.

PVD arī brīdina tirgotājus, ka, tuvojoties pašmāju dārzeņu jaunajai sezonai, inspektori papildus ierastajām pārbaudēm, pastiprinātu uzmanību pievērsīs svaigu augļu un dārzeņu tirdzniecībai – preces kvalitātei, uzglabāšanas apstākļiem un informācijai, kuru par preci patērētājam sniedz tirgotājs.

Atgādinām, ka pagājušā gada pavasara – vasaras sezonā PVD pārbaudīja 2216 uzņēmumus, kas nodarbojas ar svaigu augļu un dārzeņu tirdzniecību. 15% no tiem PVD konstatēja dažādus ar izcelsmes valsts norādēm saistītus pārkāpumus – preces izcelsmes valsts nebija norādīta vispār vai bija norādīta nepareizi.

Tikmēr savas tiesības ir pircējiem. Piemēram, iepērkoties jāpainteresējas par noskatīto gurķu, tomātu vai zemeņu izcelsmi. Ja tirgotājs atsakās šādu informāciju sniegt vai arī tā neizklausās ticama, labāk doties pie cita tirgotāja. Ja ir aizdomas, ka tirgotājs citā valstī audzētus dārzeņus uzdod par vietējiem, nevajadzētu tos pirkt, jo visticamāk par tiem tiks pārmaksāts. Vietējas izcelsmes dārzeņi un augļi parasti, vismaz sezonas sākumā, ir dārgāki par ievestajiem.

Aizdomu gadījumā var piezvanīt Pārtikas un veterināro dienestam uz uzticības tālruni 67027402. Viss, kas jādara – jāatstāj maksimāli precīza informācija par tirgotāju un iespējamo problēmu uzticības tālruņa automātiskajā atbildētājā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pareizi darīja, ka atdeva dzīvniekiem. Atceros, vēl ne tik tālā pagātnē, visa izņemtā prece tika iznīcināta. vismaz šajā jautājumā nākuši pie prāta.

  2. Neesat savu uzdevumu augstumos. Vēl daži vietējie iedrošinās audzēt vietējam tirgum. Pastiprināt kontroli, lai pat neiedomājas to darīt. Ārzemniekiem tādu kontroļu nav, tie var saražot daudz lētāk un vairāk. Mūsu bāleliņi lai dodas ārzemniekiem palīgā pelnīt .

Draugiem Facebook Twitter Google+