×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
20. maijs, 2015
Drukāt

Zoodārza filiālē “Cīruļos” būs pirmā trušu diena

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Zoodārza filiālē Aizputes novada Kalvenes pagasta “Cīruļos” 24. maijā pirmo reizi notiks Trušu diena, kurā savus pūkaiņus izrādīs Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrības “Trusis un citi” biedrs, pārraudzības saimniecības “Kalvenes trusis” saimnieks un vienlaikus arī “Cīruļu” darbinieks Lauris Tomsons ar ģimeni.

Tomsons šobrīd veido šķirnes trušu saimniecību, tāpēc pamatganāmpulkam tiek atlasīti tikai labākie šķirņu pārstāvji no Latvijas un ārvalstīm. Saimniecībā aug vairāk nekā 20 šķirņu truši, no kuriem lielākā daļa būs apskatāma un daži arī iegādājami svētdien 24. maijā Trušu dienā no plkst. 12.00-16.00.

Saimniecības lepnums ir vairāk nekā septiņus kilogramus smagie zilie Beļģijas milži jeb zilie flandri (šajā saimniecībā mīt Latvijā vienīgie šīs krāsu variācijas pārstāvji), kā arī reti audzētie Meklenburgas truši un baltakotainie truši. Bez tam “Cīruļu” apmeklētāji varēs apskatīt citas trušu šķirnes – lielo vācu tauriņu, lielo šinšillu, balto milzi, Kalifornijas, Jaunzēlandes balto un Jaunzēlandes sarkano un citas šķirnes.

“Cīruļi” šobrīd rotājas dzeltenos toņos, jo plašajos aplokos bagātīgi zied pienenes. Savukārt ar tām labprāt mielojas gan kiangu bars, gan jaku ģimene, kura kļuvusi bagātāka ar vienu melnu Pūpolu (jaku meitenīte piedzima Pūpolsvētdienā – 29. martā), gan Prževaļska zirgs, gan savvaļas lamas gvanakas, gan arī daudzie mājdzīvnieki – Latvijas zilās govis un Romanovas aitas. Tomēr visai drīz dzeltenie lauki pārvērtīsies par baltām kupenām, jo pienenēm ienāksies sēklas.

“Brēkuļi jau saskrējuši Romanovas aitām. Šīs šķirnes aitas var lepoties ar daudziem mazuļiem, tādēļ nav nekāds brīnums, ja mātei seko pat četri pēcnācēji. Mazie jēri ir koši melni ar baltiem lāsumiem uz pierēm. Cik to ir kopā? Skaits mainās katru dienu,” stāsta zoodārzā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+