×
Mobilā versija
+10.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
12. februāris, 2016
Drukāt

Zoodārzā izšķīlušies karošknābju mazuļi; citi putni rosās Valentīndienas noskaņās

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valentīndienas noskaņas arī Rīgas Zooloģiskajā dārzā: kad dienas kļūst arvien garākas, tas dzīvajās radībās parasti pamodina ilgi snaudušās sajūtas, vēsta Laura Līdaka.

Jau tradicionāli agri pavasarī, kad pie jumtiem parādās pirmās lāstekas un saule sāk sildīt zemi, Rīgas Zoodārzā uzzied pāvu kuplās astes. Sākumā bikli, bet vēlāk arvien nebēdnīgāk un erotiskāk – vismaz pāvu dāmām tā šķiet… Un tad jau necilāk krāsotajām pāvienēm atliek vien izvēlēties, kura brašuļa aplidošanai ļauties.

Arī pāvu kaimiņiem pūcēm siltais laiks sagrozījis galvu, it īpaši ūpjiem. Tie nekautrējas savu otru pusīti saūjināt pat dienā. Tas nozīmē, ka uzmanīgam un klusam apmeklētājam var paveikties noklausīties ūpju dziesmas.

Šeit var vērot visu attiecību spektru – gan iepazīšanos, gan satikšanos, gan savstarpējo bužināšanos, gan arī mīlas baudīšanu, gan arī mazuļu audzināšanu. Ibisu ekspozīcijas viducī esošajā varenajā kokā atkal uzaugusi liela zaru kaudze, kurā visu uzmanību sev pievērš divas balto karošknābju ģimenes. Un lūk, pēc nopietniem pūliņiem un nepilna mēneša perēšanas, no ligzdas pretī vecāku gādīgajiem knābjiem jau slienas divreiz divas mazas neveiklas tējkarotītes.

Ik pa laikam pāri zoodārzam aizveļas skanīga dueta sadziedāšanās. Japānas dzērves kā vienas no pirmajām skaļi skandina pavasara tuvumu. Tomēr, lai tiešajā ēterā skatītos dzērvju pavasara prieka dziesmu, jābūt pacietīgam, jo vispirms putni nedaudz mulsi uzsāk savstarpēju deju, tad pamazām iesilst un deja kļūst ātrāka un kaislīgāka, un tad pašā noslēgumā seko kulminācija – kaklus izslējušas, tās dzied tik koši, ka tuvumā esošajiem cilvēkiem skudriņas skrien pār muguru.

Marta vidū, kad Tropu mājā iestāsies vasara, arī krokodiliem sāksies pavasarīgs noskaņojums, un tad jau arī šogad var cerēt, ka improvizētajās ligzdās parādīsies kādas šo rāpuļu olas.

Pavasara reibinošā elpa jaušama arī Zoodārza filiālē “Cīruļi” Kalvenē. Nenorimuši klaigā plēsīgie putni, tostarp arī grifi. Pērn un aizpērn melnajiem grifiem uzaudzināja pa vienam mazulim, varbūt tas izdosies arīdzan šogad. Pērnā gada jaunie putni (viens no Cīruļiem un otrs no Rīgas) jau aizbraukuši uz īpašu jauno grifu iepazīšanās aviāriju Ouvehandas zoodārzā Nīderlandē, kur droši vien noskata sev piemērotākās otrās pusītes…

Kustīga un rotaļīga kļuvusi blakus esošā vilku saime. Savukārt aļņu tēvs ir priecīgās gaidās, jo nupat, nupat klāt būs viņa dāma no Somijas. Tā būs jāiepazīstina ar jauno teritoriju un daudzajiem kaimiņiem.

Arī Valentīndienas noskaņu pārņemtajiem apmeklētājiem februāris “Cīruļos” varētu būt īpaši pievilcīgs, jo sadarbībā ar uzziņu dienestu 1188 sagādātas pavasarīgas atlaides – 50 % no pamatcenas – atliek vien izdrukāt kuponu no 1188 mājaslapas, uzvilkt piemērotas drēbes un doties klejojumā pa zoodārza filiāles takām. Drīz te sāks dziedāt cīruļi un sasnigs baltās gulbju kupenas, jo “Cīruļu” plašajās pļavās labprāt atpūšas lieli gulbju bari.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +10.2
Alūksne +7.7
Daugavpils +11
Saldus +8
Liepāja +7.0
Jelgava +9
Ventspils +6.8
Limbaži +8
Madona +10
Rēzekne +7
Draugiem Facebook Twitter Google+