×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
29. marts, 2017
Drukāt

Nedēļas nogalē noritēs Putnu dienas. Šogad pūču zīmē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šajā nedēļas nogalē, 1. un 2. aprīlī Rīgas Zoodārzā notiks Putnu dienu pasākumi, informē Rīgas Zoodārzs.

No plkst. 12 līdz 15 pie bērnu rotaļu laukuma darbosies ikgadējā Dzeņa darbnīca. Tajā varēs meistarot mākslīgās ligzdvietas Latvijas mazākajai pūcītei – apodziņam. Šos būrus paredzēts izvietot mežos. Pasākumā piedalīsies arī Latvijas ornitoloģijas biedrības un Latvijas pūču izpētes biedrības pētnieki, kuri pratīs atbildēt uz dažādiem jautājumiem par šiem noslēpumainajiem naktsputniem;

Turpat Dzeņa darbnīcā plkst. 12 līdz 15 varēs gatavot arī zīlīšu un strazdu būrus. Lai visas detaļas atrastu pareizās vietas, uz galdiem būs izvietotas uzskatāmas instrukcijas un ar padomiem palīdzēs pieredzējuši zoodārza speciālisti. Tomēr nopirktā zoodārza ieejas biļete negarantē putnu būra detaļu komplektu.

Kamēr vieni gatavos putnu būrus, tikmēr citi turpat pie bērnu rotaļu laukuma no plkst. 12 līdz 15 varēs lauzīt galvas un risināt attīstošā žurnāla “Pūcīte” sastādītās mīklas un dažādus uzdevumus.

Katru gadu Dzeņa darbnīcā godā tikuši celti putni un arī zvēri, kam cilvēki var palīdzēt izgatavojot piemērotas ligzdvietas, jo dabiskos dobumus atrast tiem ir kļuvis aizvien sarežģītāk. Šogad, atbalstot Latvijas mazākās pūces apodziņa izpētes un aizsardzības programmu, Putnu dienās tiks izgatavoti 100 apodziņam piemēroti būri. Tos Latvijas pūču izpētes biedrības pētnieki izvietos Latvijas mežos un veiks šīs sugas ekoloģijas pētījumus.

Pērn un aizpērn tika uzbūvēti 200 būrisusuriem, kas izvietoti Daugavpils un Talsu pusē, pirms tam 30 labiekārtotus mājokļus ieguvušas pupuķi (mājvietas izliktas Ādažu poligonā), zaļā vārna (30 ligzdvietas izkārtas Garkalnes apkārtnē) un daudzus būrus meža pūcei un urālpūcei (vairākus gadus sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi izvietoti īpaši aizsargājamās dabas teritorijās). Dzeņa darbnīcas popularitāte gadu gaitā ir augusi neskaitāmas reizes, jo pirms 15-20 gadiem šeit tika izgatavoti 100-150 mākslīgie dobumi zīlītēm un mājas strazdiem.

Šogad, sadarbībā ar PATA kokmateriāli, sagatavoti materiāli 300 zīlīšu un 300 strazdu būriem.

“Un varam būt droši, ka abās pasākuma dienās visas sagataves tiks pārvērstas par ērtām putniem noderīgām mājvietām. Par tām priecājas gan zīlītes, gan mušķērāji, gan zvirbuļi, gan arī mājas strazdi un svīres visos Latvijas nostūros, jo pašu izgatavotos putnu būrus apmeklētāji var priecīgi nest līdzi un piekārt putniem piemērotā vietā savu māju apkaimē. Ģeogrāfija iepriekšējos gados ir bijusi ļoti plaša – Zoodārzā gatavotie putnu būri ir izvietoti gan Latgalē, gan Vidzemē, gan Zemgalē, gan arī Kurzemē. Dažas mākslīgās ligzdvietas ir aizceļojušas uz kaimiņu lietuviešu un igauņu dārziem,” informē rīkotāji.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +22.4
Alūksne +20.8
Daugavpils +20.6
Saldus +21.0
Liepāja +20.2
Jelgava +21.8
Ventspils +21.6
Limbaži +19
Madona +21.0
Rēzekne +19.5
Draugiem Facebook Twitter Google+