×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. februāris, 2015
Drukāt

Zoodārzos jau pavasaris! Ko piedāvā Latvijas zvērudārzi

Foto - Edvīns KamoliņšFoto - Edvīns Kamoliņš

Plānojot atpūtas maršrutus brīvdienām ziemā, kad laika apstākļus slēpošanai ne vienmēr iespējams paredzēt, var pavērot dzīvnieku rosību dažādos zvērudārzos. Ziemā, kad ārā ir sals un sniegs, tie ir citādi nekā vasaras karstumā.

Arī tīģeriem gribas rotaļāties

Ko nu vairs, par vēl nesenajiem Rīgas zoodārza bēbjiem – tīģerēniem Toru un Odinu – bēdu nav. Brāļi pieņēmušies svarā, klēpī vairs nepacelsi, jo katrs ir aptuveni 25–30 kg smags. Aplokā katru dienu iet vaļā īsts jampadracis! Zoodārza darbinieki ieber pusotra vai divlitru PET pudelēs zīles, sasien traukus kopā – un tad turieties! Oriģinālās rotaļlietas iet pa gaisu ar milzīgu troksni, un resgaļiem baigais prieks! Vēl jaunuļiem patīk ar smaržīgu sienu, skaidām un kāda dzīvnieka kakām (tīģerbērnu iecienītākās smaržas, bet par gaumi nestrīdas) piepildīti maisi. Tad tādi spiedzieni un kūleņi, ka nenoskatīties!

Zoodārza speciālists Māris Lielkalns atklāj, ka Tors un Odins nav jutuši ne mazāko bijību pret Rīgas domes un personīgi Nila Ušakova dāvinātajām trim basketbola bumbām ar auklām malās. Tās jau sadīrātas un pašlaik atgādina vecas čības. Interesenti mājaslapā www.tigeri.lattelecom.tv katru dienu no pulksten 10 līdz 13 var vērot tīģerēnu rotaļas mītnes lielajā aplokā, tomēr dzīvajā vērot ir daudz aizraujošāk.

Jaunumi arī flamingo mājā. Tur izšķīlušies pieci balto karošknābju mazuļi. Interesanti, ka putniem knābji vispirms ir šauri, tad tējkarotītes lielumā, bet vēlāk ir kā īstas ēdamkarotes! Ja apmeklētājiem ir pacietība, var palaimēties ieraudzīt mazuļu barošanu, kad putnēns iebāž knābi vecākiem rīklē un ietur ēdienreizi. Kā vēsta zoodārza ticējums, ja karošknābim izšķīlušies mazuļi, drīz sāks riestot pāvi un Japānas dzērves, un tie itin ātri sasauks pavasari!

No 2. februāra līdz 1. martam zoodārzā būs tropu mēnesis. Biļetes lētākas!

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.7
Alūksne +12.0
Daugavpils +11
Saldus +12
Liepāja +13.8
Jelgava +12
Ventspils +13.8
Limbaži +11
Madona +12
Rēzekne +11
Draugiem Facebook Twitter Google+