×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
21. septembris, 2013
Drukāt

Zoodārzs aicina skolēnus iesaistīties zīļu lasīšanā

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas Zooloģiskais dārzs aicina skolēnus iesaistīties ozolzīļu lasīšanā, jo tās lieliski noderēs zoodārza iemītniekiem.

Zooloģiskais dārzs skolēnus ozolzīļu lasīšanā aicina iesaistīties jau vairākus gadus, un pērn bērni salasīja gandrīz trīs tonnas ozolzīļu. Ar tām dzīvnieki gan Rīgā, gan arī filiālē “Cīruļi” varēja mieloties teju visu ziemu.

Lai arī valda uzskats, ka zīles garšo tikai mežacūkām, tomēr tā īsti nav. Zooloģiskajā dārzā ar tām mielojas pekari, brieži un mandarīnpīles. Labākās ozolzīles tiek diedzētas, jo ar svaigajiem ozolu dzinumiem tiek baroti neskaitāmie Tropu mājas kukaiņi – zarkukaiņi, lapkukaiņi, siseņi, sienāži un arī lapgriežskudras, kuras gan savā maltītē patērē sēnes, kas izaudzētas uz ozola lapiņu gabaliņiem.

Ozolzīļu lasīšanas akcija ilgs līdz 31.oktobrim. Akcijā var iesaistīties klase vai skolēnu grupa – ne mazāk par 20 personām. Skolēniem jālasa ozolzīles, kas ir tīras, sausas, veselas, bez piemaisījumiem, iepakotas kartona kastēs vai auduma maisos. Minimālais salasīto ozolzīļu daudzums vienam skolēnam ir divi kilogrami.

Salasītās ozolzīles var nodot Rīgas zoodārzā, pirms nodošanas sazinoties pa tālruni 67 518 669 vai 67 517 969, bet Kurzemes reģiona skolas savāktās ozolzīles var nodot Rīgas zoodārza filiālē “Cīruļi”, sazinoties pa tālruni 29 386 963.

Labākajiem akcijas dalībniekiem būs iespēja tikt pie balvas – ekskursijas zooloģiskajā dārzā, bet centīgākie akcijas dalībnieki tiks pie veicināšanas balvām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+