×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. augusts, 2012
Drukāt

Zooloģiskajā dārzā būs apskatāmi pingvīni

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Rīgas zooloģiskajā dārzā līdz augusta beigām būs apskatāmi 17 Džentū pingvīni, kuri ieradušies no Edinburgas zoodārza Lielbritānijā, lai Rīgā pavadītu karantīnu pirms izceļošanas no Eiropas Savienības uz Ķīnas okeanāriju, aģentūru BNS informēja zoodārza runasvīrs Māris Lielkalns.

 

Apmeklētāji šos pasaulē trešos lielākos pingvīnus varēs aplūkot katru dienu no 9. augusta plkst. 13 līdz 30. augustam, ja vien nebūs vērojamas kādas negaidītas pingvīnu veselības stāvokļa izmaiņas.

Rīgas zoodārzs par piemērotāko vietu karantīnai izvēlēts tāpēc, ka Latvija ir viena no nedaudzajām valstīm Eiropā, kur pēdējā desmitgadē nav konstatēti saslimšanas gadījumi ar putnu gripu. Lai izpildītu karantīnas nosacījumus, viena no zoodārza telpām tika rūpīgi dezinficēta un pārbūvēta, atbilstoši pingvīnu īslaicīgas turēšanas prasībām, nodrošinot pastāvīgu +8 līdz +10 grādu temperatūru.

Pasaulē sastopami 17 sugu pingvīni un Džentū pingvīni ir trešie lielākie. Augumā tie sasniedz 75 līdz 90 centimetrus, bet svars ir aptuveni 5,5 kilogrami. Savvaļā Džentū pingvīni izplatīti Antarktīdas reģiona salās. Lielākās šīs sugas kolonijas ir Folklendu, Dienviddžordžijas un Kergelēnu salās.  Džentū pingvīnu skaits Antarktīdas pussalā pēdējo gadu laikā ir pieaudzis, taču dažās salās apkārtējās vides piesārņojuma dēļ to skaits turpina ievērojami samazināties.

Iepriekšējos gadu desmitos uz īsu laiku Rīgas zooloģiskajā dārzā bijuši apskatāmi dažādu sugu pingvīni. Pirms kara 1936. gadā Rīgas zoodārzs saņēma norvēģu konsula un polārpētnieka dāvanu – pāri zeltcekula pingvīnu, kuri nepārcieta silto Latvijas vasaru, bet 1962. gadā apmēram mēnesi rīdzinieki varēja apskatīt vairāk kā 30 pingvīnu grupu. Džentū, Magelāna un zeltmatu pingvīni te uzturējās pirms filmēšanās filmā “Neparastā pilsēta”. Savukārt 1985. gadā jūrnieki Rīgas zoodārzam atdeva vienu pingvīnu, kurš drīz pēc tam tika pārsūtīts uz Lietuvas jūras muzeju Klaipēdā un kļuva par prāvas pingvīnu saimes “ciltstēvu”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+