×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
29. septembris, 2013
Drukāt

Zooloģiskajā dārzā pēdējo dienu var aplūkot Humbolta pingvīnus

pin1LET_10715694

Šodien, 29.septembrī, Rīgas Zooloģiskajā dārzā pēdējo dienu var aplūkot Humbolta pingvīnus, kuri Rīgā tika izmitināti trīs mēnešus uz karantīnas laiku.

Humbolta pingvīni Rīgas Zooloģiskajā dārzā bija apskatāmi no 23.jūlija, bet nākamajā nedēļā putni gatavosies aizceļošanai uz Ķīnas okeanārijiem, aģentūru LETA informēja Zooloģiskā dārza Informācijas dienestā.

Pingvīnu īslaicīgā viesošanās Latvijā raisījusi lielu apmeklētāju interesi. Pēc zoodārza aplēsēm, 2013.gada augustā un septembrī Humbolta pingvīnus ir aplūkojuši ap 104 000 apmeklētāju.

Piemērotākais laiks pingvīnu aplūkošanai Zooloģiskajā dārzā varētu būt priekšpusdienā, kad viņi ir visaktīvākie. Visaktīvāk tie rosās līdz plkst.12, kad notiek mītnes sakopšana un putnu barošana.

pin2LET_10715691Humbolta pingvīnu grupa Rīgas Zooloģiskajā dārzā ieradās jūlijā no vairākiem Vācijas un Holandes zooloģiskajiem dārziem. Putni veiksmīgi adaptējās un patlaban ir rūpīgi sagatavoti tālajam ceļam. Tie ik dienu notiesā 5,5 kilogramus siļķu, kas pildītas ar profilaktisko zāļu un vitamīnu devu.

Lai uzņemtu pingvīnus, viena no Flamingu mājas telpām tika rūpīgi sagatavota atbilstoši karantīnas nosacījumiem un putnu īslaicīgas turēšanas prasībām. Tajā tika uzstādīti kondicionieri, kas telpā uzturēja pastāvīgu plus 10 līdz plus 12 grādu temperatūru.

Humbolta pingvīni augumā sasniedz 56 līdz 66 centimetrus, bet svars ir aptuveni 4,5 kilogrami. Savvaļā tie sastopami Dienvidamerikas rietumu piekrastē no Čīles līdz Peru, Humbolta straumes auksto ūdeņu zonā. Barību, lielākoties nelielas bara zivis – anšovus un sardīnes -, viņi meklē piekrastes ūdeņos. Ēd arī kalmārus un vēžveidīgos. Medī parasti līdz 60 metrus dziļā ūdenī, bet ir novēroti gadījumi, kad medī arī 150 metru dziļumā. Humbolta pingvīni ir veikli peldētāji, un tie var sasniegt ātrumu līdz 32 kilometriem stundā. Viņiem ir lieliska redze gan zem ūdens, gan uz sauszemes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+