×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. februāris, 2012
Drukāt

Zorans Kalpičs: mēs nekad nepadosimies!

kalpicc

“Man visvairāk patīk komandas entuziasms, vēlme smagi strādāt,” saka basketbola kluba “Valmiera” jaunais galvenais treneris Zorans Kalpičs, solot, ka spēlētāji nekad nepadosies un vienmēr cīnīsies līdz galam. Intervijā kluba preses dienestam viņš stāsta par to, kā iejuties klubā un ko vēlas sasniegt Valmierā.

Šovakar 8.30 BK “Valmiera” savā laukumā BBL Izaicinājuma kausa ceturtdaļfināla spēlē uzņems lietuviešu “Naglis”. 

Esmu jau Latvijā iepriekš bijis, pirms diviem gadiem, kad mana komanda spēlēja pret “VEF Rīga”. Man vienmēr ir bijis labs priekšstats par Latviju, jo uzskatu to par valsti ar draudzīgiem cilvēkiem un patīkamu kultūru. Līdz šim zināju tikai Rīgu.  Valmieras klubā mēs esam jauna komanda, kurai nepieciešams atbalsts gan no trenera, gan vadības, gan vietējās sabiedrības puses. Man patīk, ka kluba vadība sastāv no jauniem un ambicioziem cilvēkiem, kuri zina stratēģiju un virzienu kādā klubam jāattīstās. Līdz šim es esmu ļoti apmierināts, ka esmu šeit un varu palīdzēt,” stāsta Kalpičs.

Par laika apstākļiem..

-(Smejas). Tas ir normāli, un tas nevar būt apstāklis, kas ietekmē manu darbu. Es domāju par savu komandu un to, kā uzlabot spēlētāju sniegumu. Tas ir mans darbs, un es patiesībā nedomāju, kādi ārā ir laika apstākļi. Esmu strādājis arī Ukrainā un tur bija līdzīgi laika apstākļi. Un par lietām, kurām man nav ietekme, es nedomāju, jo tā taču ir māte daba.

Kādas ir Jūsu domas, pirmie iespaidi par Valmieras komandu?

-Man patīk komandas entuziasms, man patīk talants, kas piemīt spēlētājiem. Protams, spēlētājiem ir arī daži trūkumi. Bet zinot to, cik spēlētāji ir jauni, tas ir pieņemami. Visiem spēlētājiem ir savi trūkumi, bet es esmu tāds treneris, kurš saskata cilvēkos, tai skaitā arī spēlētājos, pozitīvo. Man visvairāk patīk komandas entuziasms, vēlme smagi strādāt. Un ar treniņu palīdzību mēs centīsimies uzlabot jauno spēlētāju sniegumu. Es ceru, ka varēšu viņiem palīdzēt. Protams, komanda ir pelnījusi arī vietējās sabiedrības un fanu atbalstu. Īpaši nepieciešama ir pacietība. Jo man nav burvju nūjiņa, kuru ar pavicināšu, pateikšu “abrakadabra” un viņi kļūs par NBA spēlētājiem. Entuziasms un vēlme strādāt ir pats svarīgākais, lai sportā gūtu panākumus un tas šai komandai piemīt. Kopumā esmu apmierināts un zinu, kurā virzienā mums jāstrādā, bet tas prasīs laiku un smagu darbu, bet ceru, ka spēsim uzlabot savu spēli līdz sezonas beigām, īpaši uz izslēgšanas spēlēm. Pēc sezonas beigām ir jāturpina iesāktais, lai uzlabotu spēlētāju sniegumu.

Jūs teicāt, ka komanda ir jauna un jau svētdien devāt iespēju lielajā komandā spēlēt 16 gadus jaunajam Jānim Engeram…

-Šiem jaunajiem spēlētājiem iekļaušana un spēlēšana pirmajā divīzijā ir kā apbalvojums, jo to vēlas visi jaunie spēlētāji. Ceturtdien klātienē skatījos LBL2 spēli pret Saldus komandu, un Jānis Engers mani pārliecināja ar savu enerģētiskumu un cīņassparu. Es vienmēr cenšos iedot iespēju jaunajiem spēlētājiem, lai tie varētu progresēt un visiem durvis uz lielo komandu vienmēr būs vaļā.

Kā ar atbalstu no skatītājiem un faniem?

-Es tikai varu teikt “Lūdzu, nāciet” (smaida). Mēs neesam NBA komanda, Panathinaikos vai Barselona. Bet, kā es teicu iepriekš, ja mēs parādīsim savu raksturu un to, ka vēlamies cīnīties, es domāju, ka cilvēki to novērtēs un atbalstīs mūs. Šim klubam ir stratēģija un zināšanas, kā nākotnē turpināt nostiprināties par stabilu vērtību Latvijas turnīrā. Mums ir laba stratēģija – ne pārāk daudz ārzemnieku un lielākoties vietējie spēlētāji. Protams, ka mums ir vajadzīgi pieredzējušāki spēlētāji, kas palīdzēs jaunajiem, lai viņiem ir kāds, no kā mācīties. Citreiz pieredzējušākajiem spēlētājiem ir jāuzņemas atbildība, jo nav viegli 18 gados uzņemties atbildību.

Šodien ir ļoti svarīga spēle, jo BBL Izaicinājuma kausā mājās jāspēlē pret lietuviešu “Naglis” komandu…

-Es domāju, ka “Naglis” noteikti ir spēles favorīti. Viņiem ir trīs amerikāņu spēlētāji, viens krievu spēlētājs, lielisks lietuviešu saspēles vadītājs, labi uzbrucēji. Tā ir klasiska lietuviešu komanda, tāpēc viņi ir spēles favorīti. Bet tā ir mājas spēle un es nekad necienu nevienu komandu, un es ar spēlētāju palīdzību darīšu visu, lai parādītu labāko spēli. Mēs rādīsim labāko sniegumu, cīnīsimies līdz pēdējais sekundei. Es nevaru apsolīt uzvaru, bet varu apsolīt to, ka cīnīsimies. Es zinu, ka dažkārt ar sirdi, entuziasmu un cīņassparu un, protams, ar spēlēšanu un veiksmi, var uzvarēt spēli pret pretinieku, kurš ir spēcīgāks. Mēs nekad nepadosimies, vienmēr cīnīsimies un, protams, mums it īpaši ir vajadzīgs atbalsts no faniem! Šī komanda, kurā ir tik daudz jaunu spēlētāju, ir pelnījusi publikas atbalstu!

Protams, nepieciešams arī atbalsts no kluba vadības puses, jo šādos laikos nav viegli vadīt klubu. Es esmu cīnītājs un centīšos savu raksturu nodot tālāk spēlētājiem, lai tie cīnās laukumā. Es ceru, ka šodien mēs sevi parādīsim kā īsti sportisti!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+