×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
1. jūnijs, 2017
Drukāt

Žorža Siksnas dubultjubileja vērienīgos lielkoncertos (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Žoržs Siksna

Latvijas estrādes leģenda Žoržs Siksna savu 60 dzīves un 40 darba gadu dubultjubileju atzīmēs ar vērienīgiem jubilejas lielkoncertiem 9. jūnijā Liepājā Olimpiskā centra Rožu zālē, 10. jūnijā – Rēzeknes “Gorā”, 13. jūnijā – Rīgā “Splendid Palace”, bet 23. jūnijā uzstāsies Dobeles pilsdrupās Līgo vakara dižkoncerta ietvaros.

Dziedātājs savā 40 gadus garajā skatuves mūžā nodziedājis simtiem dziesmu un daudzas no tām ieskaņojis, taču klausītāji koncertos lielākoties grib dzirdēt vecās labās melodijas, ar kurām dziedātājs tik spilgti ienāca latviešu estrādē. Tieši 13. jūnijā mākslinieks svinēs apaļo 60. jubileju, taču vecumu nejūt ne viņa dziedājumā, ne dvēseles noskaņojumā.

Jubilejas koncerts plānotas divās daļās, kurā tiks nodziedātas vairāk nekā 20 dziesmas. Klausītāji noteikti dzirdēs dziesmas “Muļķe sirds”, “Genoveva”, “Smeldzošais septembris”, “Leonora”, “Mīļā” un citus zelta repertuāra hitus. “Šie būs ļoti īpaši koncerti, jo visas tajos iekļautās dziesmas tiks izpildītas kopā ar orķestri “Vintāža”, dodot tām tieši tādu skanējumu, kādu klausītāji iepazina šo dziesmu pirmatskaņošanas brīdī pirms 20, 30 vai 40 gadiem,” teic Žoržs Siksna. Dziedātājs klausītājiem ir sagatavojis arī pārsteigumu – kopā ar orķestri “Vintāža” jaunā aranžējumā veikts Raimonda Paula un Leona Brieža dziesmas “Ap Jāņiem Mārtiņos” ieraksts. “Mana jubileja ir īsi pirms Jāņiem, kad būs mana benefice Latvijas Radio 2 un LNT Līgo dižkoncertā Dobeles pilsdrupās, tādēļ nolēmām ierakstīt tieši šo dziesmu,” atklāj dziedātājs.

Kā jau jubilejas koncertā, būs arī pārsteigumi. Jubilejas koncertos pirmo reizi plašākai publikai uzstāsies jaunais dziedātājs Artūrs Biķernieks. “Viņš ir jauns un talantīgs puisis, kurš koncertā atskaņos vienu no manām dziesmām. Protams, par mīlestību,” piebilst jubilārs.

Ž. Siksna ir visai kritisks par saviem jaunībā tapušajiem ierakstiem, taču, gadiem esot uz skatuves, nemainīga ir palikusi viņa iejūtīgā attieksme pret dziesmas tekstiem, kuru dziedātājs uztver kā ļoti būtisku skaņdarba sastāvdaļu. Varbūt tāpēc viņa priekšnesumi ir tik iemīļoti, sevišķi daiļā dzimuma vidū, un ar apzinīgumu un pietāti dziedātājs izturas pret ikvienu dziesmu, klausītāju un savu darbu kopumā. “Patiesībā visos svētkos – ne tikai savās jubilejās, arī Jāņos, Ziemassvētkos un Vecgada vakarā – gandrīz vienmēr esmu bijis uz skatuves. Jau pierasts – kā svētki, tā jāstrādā,” smaidot nosaka mākslinieks. Jubilejās tiek dāvinātas dāvanas. Par to dziedātājs nosaka: “Priecātos par kādu jaunu melodiju, kas varētu kļūt par hitu.”

 

9. VI 19.00 Liepājas OC Rožu zālē

10. VI 19.00 Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē

13. VI 19.00 Kino “Splendid Palace” Rīgā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena No EUR 3 līdz 20

 Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Sveicinats maksliniek….sveiciens jubileja….protams tāls un smeldzigs…..pietrukst tas latviesu dziesmas seit taluma…..bet nu tu jau pie mums uz angliju nebrauc…..Lai turas veseliba…lai cels ir gluds…..

Draugiem Facebook Twitter Google+