×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. februāris, 2014
Drukāt

Žoržs Tikmers: „Tā ir darvas karote mūsu veiksmes stāstā”

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas olimpiskās komandas delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers par Vitālija Pavlova pozitīvajām dopinga analīzēm bija ļoti sarūgtināts un atzina, ka pēc pārrunām ar pašu hokejistu nonācis pie viedokļa, ka aizliegtā viela lietota neapzināti.

Sestdienas vakarā Oskara Melbārža lieliskiem braucieniem bobsleja trasē sekoja pavisam nelāga ziņa – Latvijas izlases hokejistam Vitālijam Pavlovam pozitīvas dopinga analīze. „Esmu ārkārtīgi nepatīkami pārsteigts un šo situāciju ir ļoti grūti komentēt. Tā ir kā darvas karote visā veiksmes stāstā par mūsu komandu. Aizvadītajos 12 gados šķita, ka šo problēmu esam izsvītrojuši no LOK aprites. Tagad redzam – tomēr tā nav,” ieradies Sani bobsleja trasē skaidrot notikušo, atzina Žoržs Tikmers. „Uzklausot sportistu, manuprāt, Pavlovs šo aizliegto vielu nav lietojis apzināti. No mūsu puses sportistam ir jāatņem akreditācija, piemiņas medaļa par dalību olimpiskajās spēlēs un diploms. Diskvalifikācija stāsies spēkā ar 19. februāri,” formālo procedūras pusi atklāja Tikmers.

Sportista A un B provju analīzēs tika atrasts aizliegtais stimulants methylhexaneamine (MHA), viela, kas var tikt pievienota uztura bagātinātājiem svara regulēšanai, vēstīja Latvijas olimpiskās komitejas izsūtītā relīze.

Sestdien notika SOK Disciplinārās komisijas sēde, kur telefonkonferences formātā piedalījās arī Vitālijs Pavlovs, noliedzot apzinātu aizliegto vielu lietošanu. Sportists apliecināja, ka šīs hokeja sacensību sezonas laikā ir lietojis vienīgi sava kluba Rīgas „Dinamo” ārsta ieteiktos medikamentus un uztura bagātinātājus.

Kur notikusi kļūda un kura sporta ārsta virsvadībā ir pamatīgi iedragāta 25 gadus vecā hokejista karjera, iesaistītajām pusēm būs iespēja noskaidrot jau pēc olimpiskajām spēlēm. Par diskvalifikācijas termiņu Pavlovam lems Starptautiskā hokeja federāxcija (IIHF). Tiek lēsts, ka soda mērs būs šādam noteikumu pārkāpumam tradicionāls – divu gadu diskvalifikācija.

LOK uzsver, ka visi medikamenti, atjaunošanās līdzekļi un uztura bagātinātāji, kurus saņem Latvijas komandas sportisti Olimpisko spēļu laikā, ir laboratoriski pārbaudīti, ar atbilstošiem sertifikātiem un nesatur aizliegtās vielas.

Sākot ar pagājušā gada septembri, pēc LOK pasūtījuma Latvijas Antidopinga aģentūra ir veikusi vairāk par 65 dopinga pārbaudēm, tai skaitā visiem 58 Latvijas Olimpiskās komandas sportistiem. 2013.gada 10.decembrī šāda pārbaude tika veikta Vitālijam Pavlovam. 2014.gada 2.janvārī no Helsinku Antidopinga laboratorijas tika saņemta atbilde par negatīvu rezultātu. Soču Olimpisko spēļu laikā jau ir veiktas dopinga analīzes 29 mūsu sportistiem, atsevišķiem atlētiem atkārtoti.

Vitālija Pavlova dopinga gadījums neliek pārskatīt mūsu hokeja komandas spēļu rezultātus un izcīnīto 8.vietu Olimpiskajā hokeja turnīrā.

Atgriežoties mājās pēc Olimpiskajām spēlēm, LOK sadarbībā ar Latvijas Antidopinga aģentūru, Latvijas Hokeja federāciju (LHF) un hokeja klubu Rīgas „Dinamo” un tā apkalpojošo personālu veiks tālāku lietas patieso apstākļu noskaidrošanu, lai izslēgtu šādu gadījumu atkārtošanos nākotnē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+