×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. janvāris, 2012
Drukāt

ZRP deputāte: koalīcija ir stabila

Foto - LETAFoto - LETA

Zatlera reformu partijai (ZRP) un “Vienotībai” ir atšķirīgi viedokļi par dažādu politikas aktuālo dienaskārtības jautājumu nozīmību, tostarp par Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāja izvēles procedūru, taču koalīcija ir stabila un valdība strādā, aģentūrai LETA sacīja Saeimas deputāte Zanda Kalniņa-Lukaševica (ZRP).

Kā ziņots, vēl vakar “Vienotības” frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis tika apgalvojis, ka jautājuma par FKTK vadītāju skatīšana uz nedēļu tiks atlikta, jo koalīcijas partneru starpā vēl nebija pilnīgas vienprātības, tomēr jau šodien šis jautājums nonāca Saeimas darba kārtībā un aizklātā balsojumā par FKTK vadītāju tika iecelts Kristaps Zakulis.

Deputāte skaidroja, ka ZRP svarīgi bija nodrošināt demokrātisku lēmuma pieņemšanas procedūru frakcijas iekšienē, lai panāktu vienprātību par Zakuļa kandidatūru. Tam bija vajadzīga vēl kāda debašu stunda, kas bija ieplānota nākamnedēļ frakcijas sēdē. Savukārt “Vienotībai” svarīgāka šķitusi FKTK vadītāja ātrāka apstiprināšana.

Zaķis trešdienas vakara sarunā ar Kalniņu-Lukaševicu un ZRP frakcijas priekšsēdētāju Vjačeslavu Dombrovski pats esot ierosinājis jautājumu atlikt uz nākamo nedēļu, piebilda deputāte.

Par ZRP tālāko rīcība šajos apstākļos notiks apspriede frakcijā. Kalniņu-Lukaševica pieļāva iespēju, ka šis jautājums varētu tikt pārrunāts koalīcijas sēdē.

Politiķe noliedza, ka šajā situācijā pie vainas būtu frakcijas menedžmenta problēmas. Jautāta, vai ZRP trešdienas vietā nevarēja norunāt tikšanos ar Zakuli otrdienā vai pirmdienā, viņa skaidroja, ka trešdien bija ieplānota frakcijas sēde un nebija indikāciju, ka FKTK vadītāja jautājums būs jāizlemj tik steidzami. Kalniņa-Lukaševica piebilda, ka svarīgākais esot kvalitatīva lēmuma pieņemšana.

Deputāte uzsvēra, ka šodien jautājumu par FKTK vadītāja ievēlēšanu Saeimas darba kārtībā iekļāva un Zakuli par vadītāju ievēlēja Saeimas vairākums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+