×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. janvāris, 2012
Drukāt

ZRP pārstāvis Dombrovskis: neņemt SC valdībā bija kļūda

Foto - LETAFoto - LETA

Apvienības “Saskaņas centrs” (SC) iekļaušana jaunajā valdībā būtu veicinājusi civilizētākas attiecības starp latviešiem un krievvalodīgajiem, uzskata Zatlera Reformu partijas (ZRP) pārstāvis Vjačeslavs Dombrovskis.

“Tas noteikti nebūs populāri, tomēr domāju, ka bija kļūda šajā situācijā viņus neņemt. Bet tā lielā mērā nebija mūsu izvēle, mums vienkārši nebija balsu, lai viņus paņemtu. Domāju, ka tādējādi mums būtu daudz civilizētākas attiecības starp sabiedrības latviešu un krievvalodīgo daļu. Pašreizējā sastāvā, būsim reāli, tuvāko trīs gadu laikā SC nevarēs ienākt koalīcijā,” trešdien publicētā intervijā laikrakstā “Neatkarīgā” atzinis ZRP deputāts.

Viņš norāda, ka starpetniskā spriedze ir eksistējusi pēdējos gadus kopš neatkarības atjaunošanas, bet bijusi klusāka nekā varētu būt.

“Tomēr visu pēdējo divdesmit gadu laikā neviena krievvalodīgo partija nekad nav bijusi valdošajā koalīcijā. Domāju, ka notikumi ap šīs koalīcijas veidošanu tomēr kārtīgi saasināja šo spriedzi, nepaņemot SC koalīcijā. Tas par dažiem grādiem paaugstināja temperatūru – rezultātā notika ne īsti sprādziens, bet šis referenduma stāsts,” atzinis Dombrovskis.

Jau vēstīts, ka 18.februārī notiks referendums par Satversmes grozījumiem, kas paredz krievu valodai piešķirt valsts valodas statusu. Gatavību balsot par krievu valodu kā otru valsts valodu pauduši arī virkne SC politiķu, tostarp SC Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs un Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Lai grozījumi stātos spēkā, par tiem jānobalso vismaz 771 350 pilsoņiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+