×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2012
Drukāt

ZRP: “Vienotība” grauj savu reputāciju un sadarbība ar to turpmāk būs apgrūtināta

Foto - LETAFoto - LETA

Šodien neievērojot trešdien panākto vienošanos par Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāja jautājuma atlikšanu uz nākamo nedēļu, “Vienotība” grauj savu reputāciju un sadarbība ar to turpmāk būs apgrūtināta, aģentūrai LETA sacīja Zatlera reformu partijas (ZRP) frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Vjačeslavs Dombrovskis.

Kā ziņots, vakar “Vienotības” frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis norādīja, ka jautājuma par FKTK vadītāju skatīšana tiks pārcelta uz nākamo nedēļu. Tomēr Saeima šodien aizklātā balsojumā nolēma par FKTK vadītāju iecelt vienīgo kandidātu Kristapu Zakuli.

“”Vienotība” skaidri izrādīja necieņu koalīcijas partnerim,” šodien norādīja ZRP frakcijas vadītāja vietnieks. Viņš uzsvēra, ka attiecības koalīcijā ir līdzīgas kā starp cilvēkiem, ja kāds bieži pārkāpj panāktās vienošanās, tad samazinās uzticība, jo otra puse nezina, vai solītais tiks izpildīts vai nē.

Dombrovskis akcentēja, ka ZRP frakcija saskaņā ar “Vienotības” panākto vienošanos balsoja pret jautājuma par Zakuļa kandidatūras izskatīšanu šodienas Saeimas sēdē. Tomēr, kad jautājums iekļauts šodienas dienas kārtībā, viņš aicinājis savas frakcijas biedrus balsot par Zakuli, un viņam ir pārliecība, ka lielākā daļa arī ir atbalstījusi Zakuli aizklātajā balsojumā.

Dombrovskim ir aizdomas, ka kādai partijai vai partijām bija paredzēts spēlēt “dubultu spēli” ar mērķi nepieļaut Zakuļa apstiprināšanu, domājot, ka ZRP deputāti arī viņu neatbalstīs.

LETA jau ziņoja, ka šodien par Zakuli nobalsoja 73 deputāti, pret bija trīs tautas kalpi, bet 17 deputāti balsojumā atturējās. Šorīt Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā Zakuļa jautājumā atturējās Zatlera reformu partijas politiķi.

Pēc apstiprināšanas Zakulis norādīja, ka atzina, ka viņa darbību sabiedrība varētu novērtēt pēc tradicionālā 100 dienu termiņa.

Viņš atzina, ka ievēlēšana šodien viņam bija neliels pārsteigums. Zakulis uzsvēra, ka 73 deputātu atbalsts liecina “par atbalstu no lielākās sabiedrības daļas [jeb tās priekšstāvjiem]”.

Viņš norādīja, ka dosies iepazīties ar saviem darba pienākumiem, no kuriem viens būs FKTK labu sabiedrisko attiecību veidošana.

Kā ziņots, Zakulis iepriekš vairrākkārt uzsvēra pareizas komunikācijas ar sabiedrību nozīmi.

Zakulis līdz šim bija SIA “Lattelecom” Drošības nodaļas vadītājs. No 2000.gada līdz 2009.gadam Zakulis bijis AS “Swedbank” Drošības daļas vadītājs.

Saskaņā ar likumu FKTK priekšsēdētāju un viņa vietnieku amatā ieceļ Saeima uz sešiem gadiem pēc Latvijas Bankas prezidenta un finanšu ministra kopīga priekšlikuma.

FKTK padome 2011.gada 21.novembrī nolēma apturēt visu “Latvijas Krājbankas” finanšu pakalpojumu sniegšanu. Šāds lēmums pieņemts, jo bankā tika konstatēts aptuveni 100 miljonu latu iztrūkums. Saistībā ar “Latvijas Krājbankas” krīzi no amata nolēma atkāpties iepriekšējā FKTK vadītāja Irēna Krūmane.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+