×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
19. janvāris, 2016
Drukāt

Z/S “Kliģēni” jaunos tomātus sāk stādīt mēnesi agrāk (6)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lielākais tomātu un gurķu audzētājs Vidzemē, Z/S “Kliģeni”, uzsācis jauno tomātu stādīšanu. Paredzams, ka pirmā raža jau tiks ievākta marta beigās, informē audzētāji.

Tomātu stādīšanu Z/S “Kliģeni” sākusi mēnesi agrāk nekā citus gadus. Izvēlētas pircēju iecienītās šķirnes; dzeltenie plūmju tomāti un sarkanie lielaugļu tomāti. Kopumā iestādīts pus hektārs, savukārt vēl 2,5 hektārus paredzēts stādīt kā ierasts februārī. Pērn uzņēmums strādājis ar 1,8 miljonu eiro lielu apgrozījumu, un tam izdevies paplašināt tirgus daļu Latvijā, piedāvājot dabīgi audzētus tomātus un gurķus.

“Lēmums stādīt tomātus par mēnesi agrāk saistīts ar produkta veiksmīgo realizāciju pagājušajā sezonā – interese no patērētājiem par vietējo tomātu bija pietiekami augsta. Šogad plānojam palielināt ražas apjomu par 5 procentiem, kā arī nodrošināt garāku audzēšanas sezonu,” saka saimniecības vadītājs Aleksandrs Raubiško.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Un tās daudzās trubinas ir laistama ūdens padeve

  2. Tā pasaulē audzē labas kvalitātes tomātus, visas minerālvielu devas ir ļoti kontrolētas. Strādāju tādā siltumnīcā jau ļoti ilgi, ķīmijas tur ir maz, jo ziedus apputeksne bites, bet tie kukaiņi ķīmiju necieš.

  3. Tur no dabīguma nav ne smakas,,,,ķīmija un vēlreiz ķīmija……

  4. “Dabīgs” tomāts, kurš audzēšanas procesā neko dabīgu nav redzējis! 😀

  5. Trubiņa pie trubiņas, ķīmija vien – ražots Latvijā, veselīgs…

Draugiem Facebook Twitter Google+