Mobilā versija
-0.5°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
19. janvāris, 2016
Drukāt

Z/S “Kliģēni” jaunos tomātus sāk stādīt mēnesi agrāk (6)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lielākais tomātu un gurķu audzētājs Vidzemē, Z/S “Kliģeni”, uzsācis jauno tomātu stādīšanu. Paredzams, ka pirmā raža jau tiks ievākta marta beigās, informē audzētāji.

Tomātu stādīšanu Z/S “Kliģeni” sākusi mēnesi agrāk nekā citus gadus. Izvēlētas pircēju iecienītās šķirnes; dzeltenie plūmju tomāti un sarkanie lielaugļu tomāti. Kopumā iestādīts pus hektārs, savukārt vēl 2,5 hektārus paredzēts stādīt kā ierasts februārī. Pērn uzņēmums strādājis ar 1,8 miljonu eiro lielu apgrozījumu, un tam izdevies paplašināt tirgus daļu Latvijā, piedāvājot dabīgi audzētus tomātus un gurķus.

“Lēmums stādīt tomātus par mēnesi agrāk saistīts ar produkta veiksmīgo realizāciju pagājušajā sezonā – interese no patērētājiem par vietējo tomātu bija pietiekami augsta. Šogad plānojam palielināt ražas apjomu par 5 procentiem, kā arī nodrošināt garāku audzēšanas sezonu,” saka saimniecības vadītājs Aleksandrs Raubiško.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Un tās daudzās trubinas ir laistama ūdens padeve

  2. Tā pasaulē audzē labas kvalitātes tomātus, visas minerālvielu devas ir ļoti kontrolētas. Strādāju tādā siltumnīcā jau ļoti ilgi, ķīmijas tur ir maz, jo ziedus apputeksne bites, bet tie kukaiņi ķīmiju necieš.

  3. Tur no dabīguma nav ne smakas,,,,ķīmija un vēlreiz ķīmija……

  4. “Dabīgs” tomāts, kurš audzēšanas procesā neko dabīgu nav redzējis! 😀

  5. Trubiņa pie trubiņas, ķīmija vien – ražots Latvijā, veselīgs…

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+