×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
24. septembris, 2013
Drukāt

ZSA: “dīvānu” zemnieku skaits Latvijā pēdējos gados ir samazinājies

LETALETA

Latvijā pēdējo gadu laikā ir samazinājies “dīvānu” zemnieku skaits, kas saņem atbalsta maksājumus, bet ar reālo lauksaimniecību nenodarbojas, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” atzina biedrības “Zemnieku saeima”  (ZSA) priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja.

 

“Noteikti ir samazinājies to skaits. Tas ir pateicoties visu kopējam darbam, pirmkārt, jau kontrolēm un stingrākiem uzstādījumiem. Pirmais signāls viņiem tika dots nevis saistībā ar tiešmaksājumiem, bet ar mazāk labvēlīgo apvidu maksājumiem, kad tika ieviests noteikts lopu blīvums uz hektāru. Tad daudzi sāka domāt, vai sākt nodarboties ar lopkopību, lai turpinātu saņemt šos maksājumus, vai izīrēt attiecīgās platības kādam citam, vai arī nepieteikt šo zemi maksājumiem vispār,”  stāstīja Dzelzkalēja.

Arī tiešmaksājumu saņemšanai ir stingrāki nosacījumi. “Tiešmaksājumu saņemšanai no šī gada ir ieviesti stingrāki nosacījumi attiecībā uz pastāvīgajām pļavām un ganībam – arī ir ieviests lopu blīvums. Līdz ar to vēlāk redzēsim, kādi šim pasākumam būs rezultāti. Tas parāda virzienu, un cilvēki lielākoties pilda valsts prasības, lai gan, protams, ir arī tādi, kad grib apiet likumus,”  teica ZSA pārstāve.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+