Sports
Ziemas sports

Zubkovs olimpiskās medaļas latviešiem neatdos2


Bijušais Krievijas bobslejists Aleksandrs Zubkovs.
Bijušais Krievijas bobslejists Aleksandrs Zubkovs.
Foto: Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija

Bijušais krievu bobsleja pilots Aleksandrs Zubkovs arī pēc Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmuma negrasās atgriezt Soču 2014.gada Olimpiādē gūtās medaļas, vēsta aģentūra “RIA Novosti”.

Jau ziņots, ka SOK apstiprinājusi 2014.gada Soču olimpisko spēļu bobsleja sacensību rezultātus, kas latviešu pilotam Oskaram Melbārdim nozīmē zelta iegūšanu četriniekos un bronzas saņemšanu divniekos.

Zelts četriniekos līdz ar to pienākas arī Melbārža stūmējiem Daumantam Dreiškenam, Jānim Strengam un Arvim Vilkastem, kamēr Dreiškenam tiek arī bronza divniekos.

SOK Izpildkomitejas sēdē trešdien tika skatīts jautājums par medaļu pārdalīšanu Soču ziemas olimpiskajās spēlēs. Pēc krievu sportista Aleksandra Zubkova diskvalifikācijas un viņa rezultātu anulēšanas SOK Izpildkomiteja oficiāli apstiprina, ka olimpiskais čempions no šī brīža ir Melbārdis ar stūmējiem Dreiškenu, Vilkasti un Strengu, kā arī Melbārdis duetā ar Dreiškenu ir izcīnījuši Soču ziemas olimpisko spēļu bronzas medaļas bobsleja divnieku sacensībās.

Sākotnēji Latvijas sportisti četriniekos bija otrie, bet divniekos – piektie, bet diskvalifikāciju saņēma arī cits krievu pilots Aleksandrs Kasjanovs, kura vadītā ekipāža bija ceturtā.

“Jau vienreiz pateicu savu pozīciju. Vaina nav pierādīta, tāpēc medaļas neatdošu.

Savu pozīciju es nemainīšu. SOK izdomāja kaut kādus nosacījumus, kuri nav caurskatāmi. Vēlreiz saku – mana vaina nav pierādīta. Par izdomātiem apvainojumiem un kaut kādām tur sarunām atņemt medaļas? Es tās godīgi nopelnīju un atdot netaisos,” “RIA Novosti” citē Zubkova teikto.

Saistītie raksti

Līdz šā gada maijam jaunajiem olimpiskajiem čempioniem ir jāsniedz atbilde – kā un kādos apstākļos viņi vēlas saņemt savas medaļas. Piedāvājumā ir četras izvēles iespējas: nākamajās olimpiskajās spēlēs/Jaunatnes olimpiskajās spēlēs; olimpiskajā muzejā Lozannā, Šveicē; nākamajā pasaules čempionātā bobslejā vai nozīmīgā Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas un/vai LOK pasākumā.

Līdz ar to Melbārdis un viņa stūmēji kļuvuši par pirmajiem ziemas olimpisko spēļu čempioniem Latvijas vēsturē pēc neatkarības atjaunošanas.

LA.lv