Kultūra
Literatūra

Zum Zum Valmieras Integrētajā bibliotēkā jau astoto gadu palīdzēs bērniem lasīt 16

Publicitātes foto

Zum Zum ir suņa meitene un, iespējams, pasaulē labākā lasītprasmes uzlabošanas skolotāja. Modarbības kopā ar viņu Valmieras Integrētajā bibliotēkā atsāksies jau 5. oktobrī, LA,lv uzzināja bibliotēkā.

Mīļas acis, pūkaini mīksta frizūra, zinātkārs deguns un labsirdība raksturo astoņus gadus jauno ņūfaundlenda suņu dāmu. Viņa klausās, kā bērns lasa, apskata ilustrācijas un nekad neizsaka aizrādījumus. Tas palīdz bērnam atbrīvoties, nedomāt par to, ka kaut kas nesanāks, un lasīšanas prieku dalīt ar uzticamu četrkājaino draugu.

Zum Zum saimniece ir kinologs, apmācības trenere, kanisterapijas (viens no rehabilitācijas veidiem, izmantojot speciāli selekcionētu un apmācītu suni) asistente un kanisterapijas suņu eksaminatore Ingūna Tihomirova. Pirms četriem gadiem aizsāktais eksperiments kļuvis par tradīciju, arī bibliotekāre Līga Bujane sāka mācības un kļuva par kanisterapijas brīvprātīgo.

“Rezultāti ir ļoti labi. To apliecina bērnu skaits, kuri atkārtoti šoruden vēlas lasīt kopā ar Zumīti. Suns mazina uztraukumu, iedvesmo, nekad bērnu nepārtrauc. Kā stāsta vecāki, mazajiem apmeklētājiem lasītprasme uzlabojas, turklāt tiek attīstīta arī saskarsmes prasme, mazinātas bailes. Suņi ir bijuši nenovērtējami palīgi ne tikai, lai palīdzētu bērnam uzlabot lasītprasmi, bet arī lai vienkārši atpūstos pēc garās skolas dienas un mācībām. Kā mēs ar bērniem sakām – mums ir meditēšana kopā ar Zumīti,” stāsta Līga Bujane.

Pirmā tikšanās pēc vasaras brīvlaika notiks 5.oktobrī plkst. 16 un 18 Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā. Piedalīties aicināti bērni, kuri jau prot lasīt. Vietu skaits ierobežots, tāpēc dalībnieki aicināti iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 27047344. Dalība – bez maksas.

LA.lv