×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. decembris, 2013
Drukāt

Žūrija paziņojusi šogad 24 labākās Eirovīzijai pieteiktās latviešu dziesmas (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Noskaidrojies, kuras latviešu autoru dziesmas iekļuvušas 2014.gada Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālajā atlasē. Žūrija no iesniegtajām 73 dziesmām izvēlējusies 24 labākās, un tās jau var noklausīties vietnē www.eirovizija.lv.

20 dziesmas ir angļu valodā, bet ir arī četras dziesmas latviski. Starp tām ir mūziķa  Dona jeb Artūra Šingireja sacerētā dziesma ‘‘Pēdējā vēstule’‘ ar Ingusa Bērziņa tekstu,   Andra Kiviča sarakstītā dziesma ”Pa vidu Tu’‘; dziesma ”Bučas” , kurai mūzikas autors ir Midis (Aldis Zaļūksnis), teksta autors Holis (Mārtiņš Poļakovskis), un dziedātājas Sabīnes Berezinas un mūziķa Kaspara Dvinska kopdarbs ”Dejo Tā’‘.

Angļu valodā savukārt dziesmu Eirovīzijai pieteikusi Sabīnes māsa Žanna Berezina, kura ir mūzikas, gan vārdu autore dziesmai ”Pressure”.

Šogad arī Tomass Kleins piedāvā angļu valodā sacerētu dziesmu ”’Take Away”, kurai teksta autors ir Guntars Račs.

Atkārtoti savu dziesmu Eirovīzijai piedāvā grupas ”Per” līderis Ralfs Eilands ar dziesmu ”Revalation”, kurai mūziku palīdzējuši sacerēt Valters Pūce un Ansis Grūbe.

Eirovīzijā atkal piedalīsies Niko (jeb Vladimira Koževņikova) ar dziesmu  ”Here I am again’‘; Ivo Grīsniņš Grīslis ar dziesmu ”I”ve got” un ”Fox Lima” (Alise Ketnere) ar dziesmu ”I need more’‘.

Atlasē iekļuvusi ”Jaunā talantu fabrika” uzvarētāja Aminata Savadogo ar pašsacerētu dziesmu ”I can breathe”.

Markus Riva radījis vārdus dziesmai ”Lights on”, kuras mūzikas autors ir Gaitis Lazdāns.

Oskars Deigelis izpildīs savu dziesmu ”Just Stop”, kurai mūziku palīdzējis sacerēt Ruslans Kuksinovičs.

Nacionālajā atlasē piedalīsies ar Rolands Ūdris ar savu dziesmu ”What if it was”.

Atlasē iekļuvusi vēl Edgara Viļuma un Anetes Volmanes sacerētā dziesma ‘‘Breathe slow”,  Ingara Viļuma dziesma ‘‘Stay”, Jāņa Driksnas dziesma ”Going All the Way”; Tamārs Rutkovskas dziesma ”I’m happy”; Edgara Kokoreviča dziesma ”Is it Possible” ar Sabīnes Vidriķes tekstu; Mārtiņa Kita dziesma ”I need a soul-twin”, Gunta Veilanda dziesma ”Cace to Bake”.

 Atlasē iekļuvusi arī Zviedrijā dzīvojošās latvietes Katrines Lukins dziesma ”’You Are The Reason”, kurai mūziku palīdzējis sacerēt Kārlis Indrišonoks.

Kārlis Auziņš kopā ar Edgaru Beļicki mūziku radījis atlasē iekļuvušajai dziesmai ”This moment and tomorrow” ar Mikusa Frišvelda tekstu. Mika Žagara dziesmai ”If I Could (Let Away)”  savukārt mūziku palīdzējis sacerēt Raitis Aušmuksts.

Žūrijā šogad pirmoreiz piedalījās komponists un aranžētājs Kristaps Krievkalns, kurš, vērtēdams atlasei pieteiktās dziesmas, izteicies skarbi:  “Mūsdienu tehnoloģijas ļauj teju ikvienam uzrakstīt dziesmu. Tādēļ, manuprāt, populārajā mūzikā Latvijā jau vairāku gadu garumā novērojama tendence, ka jaunajiem mūziķiem trūkst teorētisku zināšanu, piemēram, komponēšanā. Novēlu vairāk laika ieguldīt savā izglītībā, kā arī dziesmu tapšanā vairāk iesaistīt jomas profesionāļus.”

Žūrijā vēl bija grupas ”Melo-M” mūziķis Kārlis Auzāns, grupas ”Labvēlīgais tips” mūziķis Ģirts Lūsis; dziedātāja Aija Vītoliņa un mūzikas video klipu autore Aija Strazdiņa. Ārvalstu ekspertu vidū bija menedžeris  Adams Kleins no Lielbritānijas,  grupas ”Ace of Bace” producents Džons Balards no Zviedrijas un 2011.gada Slovēnijas pārstāve Eirovīzijas dziesmu konkursā, dziedātāja Maja Keuca.

Dziesmu izpildītāji tiks paziņoti vien 7.janvārī. Pusfināli notiks 2014.gada 1.un 2.februārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. “I need a Soul-Twin” !!! Tiešām spīdoši! Lipīga dziesma )))

  2. Vai tos nosaukumus angļu valodā vismaz iekaviņās nevarētu pārtulkot latviski vai varbūt otrādi. Jāskatās valodas likumā. Citādi nav priekštats par ko tā dziesma varētu būt, jo zinu krievu un vācu val.

Draugiem Facebook Twitter Google+