×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
31. jūlijs, 2014
Drukāt

Žurnāla “Ir” likstas: Straujuma bažīga par vārda brīvības apdraudējumu (5)

Straujuma_KM_3

Situācija saistībā ar žurnāla “Ir” izdevēja AS “Cits medijs” mantas apķīlāšanu ir nopietni izvērtējama, jo skar būtiskas Latvijas Republikas Satversmē paredzētās tiesības uz vārda brīvību, tā paziņojumā medijiem norāda Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

“Tiesu varai savas kompetences ietvaros patlaban būtu sabiedrībā jāsniedz nepārprotams pamatojums un jānovērš publiskajā telpā izskanējušās bažas par piemērotās prasības samērīgumu, kā arī jānovērš publiski izskanējušās aizdomas par neatkarīgās žurnālistikas ietekmēšanu,” paziņojumā norāda Straujuma.

Iespējamais tieslietu ministra amata kandidāts Gaidis Bērziņš (VL-TB/LNNK) aģentūrai LETA nevēlējās komentēt “Ir” izdevēja apķīlāšanu, norādot, ka tiesvedībā esošas lietas nekomentē. Lai paustu savu viedokli, vai ir skarta vārda brīvība, esot jāredz konkrētās lietas materiāli, norādīja Bērziņš.

Jau vēstīts, ka Rīgas Centra rajona tiesa, apmierinot maksātnespējas administratora Māra Sprūda pieteikumu, nolēmusi apķīlāt žurnāla “Ir” izdevēja AS “Cits medijs” aktīvus 22 979 eiro apmērā. Lēmums par prasības nodrošināšanu nav pārsūdzams.

Lēmums pieņemts civillietā, kurā Sprūds vēršas pret “Ir” saistībā ar žurnāla pētnieciskajām publikācijām, prasot kompensāciju par goda un cieņas aizskaršanu. Pazīstamais maksātnespējas administrators minēto summu norādījis kā vēlamo kompensāciju, vēršoties pret žurnāla “Ir” 2012.gada septembra publikāciju “Maksātnespējas ķēķis”. Tiesas sēde šajā lietā vēl nav nozīmēta, turklāt šīs lietas tiesneša sastāvs šobrīd ir atvaļinājumā.

Kā uzsver “Cita medija” valdes locekle Gundega Grīnberga, “Ir” pilnībā noraida Sprūda prasību un tiesas lēmumu par aktīvu apķīlāšanu uzskata par nesamērīgu un demokrātiskā valstī nepieļaujamu uzbrukumu vārda brīvībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Cienījamā manas valsts premjerministre! Es vērošu Jūsu rīcību, nevis klausīšos Jūsu vārdos par bažām ! Kāda tā būs? Šodien !

  2. Tada mums ta tiesa Latvija Atbildēt

    pec kuras ricibas tiek izputinata varda briviba saizeme.

  3. Ka tikai gramatvedis nav saistīts ar korumpētiem tiesu darboņiem.

  4. IR laikam kādam ļoti traucē, ja jau tādā veidā pret to cīnās.Abonēju un to darīšu arī turpmāk .Turies IR, lai ir IR !!!!

  5. T.S. “medija” IR diršamības pakāpe beidzot ir jāizvērtē. Lai Vemjotības badakāši samet šiem nepieciešamo sīknaudu.

Draugiem Facebook Twitter Google+