×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. novembris, 2012
Drukāt

Žurnāla “Mājas Viesis” akcija “Brīnišķīgi kopā”
 Stila pārvērtības pāriem

Foto - Dainis Bušmanis un Mihails GogelsFoto - Dainis Bušmanis un Mihails Gogels

VIJA un ULDIS JĒKABSONI uz pārvērtībām ieradās no Ogres novada Mazozolu pagasta. Pāris pērngad jau nosvinēja sudrabkāzas. Vija strādā par latviešu valodas un literatūras skolotāju, bet pirms gada uzņēmās arī kultūra nama vadītājas pienākumus. Uldis ir šoferītis, kas vadā pagasta bērnus uz skolu. 


 

Pirms

– Man vienmēr gribējies visur piedalīties un izbaudīt, ko dzīve sniedz. Abi mūsu dēli jau ir savā dzīvē, tāpēc tagad vairāk laika varam veltīt paši sev un viens otram. Līdz šim nebija iznācis ļauties stilistes radītajām pārvērtībām, bet vienmēr esmu to vēlējusies. Tāpēc ļoti nopriecājos par “Mājas Viesa” piedāvāto iespēju pieteikties stila pārvērtībām pāriem. Uldim nekas cits neatlika kā vien manai iegribai pakļauties. Sapratu, ka visu mūžu nodzīvot ar vienu – gaišu – matu krāsu ir garlaicīgi, bet nekad nebija drosmes to pamainīt. Ikreiz, kad pārrados mājās no frizētavas, vīrs noteica – kāda aizbrauci, tāda atbrauci, – stāsta Vija.

Viņi raksturā ir pretmeti. Cik Vija runātīga, tik Uldis klusējošs. Vija vairāk lidinās pa gaisu, bet Uldis stingri turas pie zemes.

– Vīrs man ir stiprais plecs. Ja man darbā gadījušās kādas nepatikšanas, viņš mani uzklausa un nomierina. Es jau labu laiciņu jūtu, ka Ulda rokām piemīt kāds īpašs spēks un ar to nedomāju tikai fizisko. Reiz, kad vīrs apmeklēja dziednieci, viņa teica – tev pašam piemīt šādas spējas. Kad man iesāpas spranda vai mugura, Uldim atliek vien pamasēt un uzreiz kļūst labāk. Saku viņam – man jau bija nojauta, ka tev rokās ir laba enerģija.

Vija atzīstas, ka viņa labprāt iesaistās visā, lai dzīve nebūtu vienmuļa, un uz daudzām izdarībām pavelk līdzi arī vīru.

– Uzskatu, jo vairāk svētku, jo labāk, tāpēc mēdzu rīkot dažādas tematiskas ballītes. Reiz dārza lapenītē sarīkoju pasākumu “Pie Baltijas jūras”, kurā norisinājās jautras izdarības jūrnieku stilā. Savukārt Ulda aizraušanās ir tehnika, sākot ar auto un beidzot ar elektroniku. Taču mūsu kopīgā aizraušanās ir deja. Pirms gada kultūras namā izveidoju deju kolektīvu, bet iepriekš mēs valsējām citos kolektīvos.

Jēkabsonu dēli strādā lielā starptautiskā firmā, kur Ingars ir programmētājs, bet Aivis – elektronikas inženieris. Viņi bieži brauc komandējumos uz dažādām pasaules malām un nesen no Āfrikas atveduši vecākiem kafijkociņu. Vija smej, ka jāsāk tik gaidīt, kad pašiem būs sava kafija.

Vija, kā jau latviešu valodas skolotāja, piebilst: – Kad mēs vēl draudzējāmies un Uldis rakstīja mīlestības vēstulītes, tās vienmēr bija gramatiski pareizas, pat divdabju teicieni pareizi ielikti komatos.

 

Pārvērtības
JekabsoniGrims

Frizūra

Vijai tika veidots pakāpenisks matu griezums, lai izceltu viņas acis un personību. Matu pamattonis ieguva vara brūnu nokrāsu, bet matu priekšējā daļa šķipsnu veidā krāsota sarkanīgā, brūnganā, baltā un pamattoņa vara krāsā. Jaunais griezums un krāsojums Vijas seju vērta gaišāku un svaigāku. Uldim tika nedaudz saīsināts matu griezums.

Grims

Acīm visas meikapa līnijas tika vilktas uz augšu, lai jauninātu seju. Lūpas ieguva ķieģeļu sarkano toni, kas piestāv pie Vijas gaišzilajām acīm un jaunās matu krāsas. Vaigi ieguva persiku toni, kas sievietēm dāmas gados piedien vislabāk.

Tērpi

Vija ietērpās koši sarkanā auduma kleitā, kuras piegriezums lieliski izcēla viņas sievišķīgumu un auguma aprises. Uldim tika piedāvāts zils krekls ar romantisku ziedu rakstu, sportiska stila žakete pelēkā krāsā, kuras atloku rotāja piespraude. Stiliste uzsvēra, ka patlaban pamanāmas piespraudes ir ļoti aktuālas arī vīriešiem. Īpašu šiku piešķīra sudrabainā šallīte. Otra Vijas kleita. Kājās – bēšīgi puszābaciņi uz platformas.

Ieguvums

Vija: – Esmu ļoti apmierināta ar pārvērtībām, jūtos brīnišķīgi. Domāju, ka mans tēls ir visai kardināli mainījies. Jau tad, kad ieraudzīju sevi spogulī ar jauno matu griezumu un krāsojumu, pat vēl pirms grima uzklāšanas, šķita, ka sejas āda izskatās gaišāka. Ļoti patīk matu krāsas, nekad nebiju domājusi, ka vara tonis var būt manējais. Notikums man bija arī pirmo reizi dzīvē stilistes veidots meikaps, no kura guvu mācību, kā turpmāk lietot dekoratīvo kosmētiku. Izvēlētās drēbes bija ļoti skaistas, tās iedvesmo sievišķībai. Man vienmēr paticis pucēties, koši un spilgti ģērbties, tā, lai būtu pamanāma. Esmu apmierināta arī ar vīram izvēlēto apģērbu un to, kā viņš tajā izskatījās. Vīrietim jau arī jāģērbjas tā, lai sievietei patiktu. Nezināju, ka šobrīd vīriešiem modē ir rotāties ar pamanāmām piespraudēm.

 

Pārvērtību komanda:

Stiliste Kristīne Rāmule

Friziere Zane Timermane

Fotogrāfs Mihails Gogels

Tērpi no veikaliem: “Monton”, “Mosaic” un “Baltmann”, apavi “NS King”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+