Dabā
Medības

Žurnālam “Medības” pieci gadi! 19

Foto – Indulis Burka

Sestdien Mērsragā, mednieku festivālā “Minhauzens”, sirsnīgā atmosfērā savu piecu gadu jubileju svinēja žurnāls “Medības”. Kopā bija pulcējušies žurnāla veidotāji, lasītāji un atbalstītāji.

Žurnāla galvenā redaktore Linda Dombrovska: “Kad 2012. gada augusta sagatavojām pirmo žurnāla numuru, bija cilvēki, kuri teica, ka esam uzstādījuši pārāk augstu latiņu – 84 lapaspuses katru mēnesi. „Jums taču nebūs katru mēnesi par ko rakstīt!”, viņi teica. Pesimisti apgalvoja, ka iznākšot četri līdz pieci numuri, ne vairāk! Iznācis 61. numurs un neizskatās, ka būtu iespējams mirklis, kurā pietūktu par ko rakstīt. Viss mainās. Mainās medību saimniecība, cilvēki, gan uz labu, gan ne tik labu. Mums tā ir iespēja rakstīt – stāstot, izglītojot un vērtējot.
Pirms pieciem gadiem tieši festivālā „Minhauzens” Rencēnos notika žurnāla “pirmizrāde”. Tāpēc arī piecu gadu jubilejas ballīte tiek svinēta šeit, mednieku festivālā, nevis kādā glaunā viesnīcā. Taču tas nemazina kopējās brīnišķīgās sajūtas, esot kopā ar mūsu lasītājiem, medniekiem.”

Svētku kūka ar piecām svecītēm un gardas uzkodas, apsveikumi un laba vēlējumi – taču pāri visam – iespēja priecāties kopā ar lasītājiem, jo tieši viņi ir tie, kuru dēļ ik mēnesi top žurnāls par medniekiem un viņu dzīvesveidu, par visu, kas medniekiem un viņu ģimenēm svarīgs.

Pateicības vārdi skanēja žurnāla krusttēvam Aldim Sāvičam, akciju sabiedrības “Latvijas mediji” valdes priekšsēdētājam Guntaram Kļavinskim, žurnāla komandai – galvenajai redaktorei Lindai Dombrovskai, žurnālistiem Katei Šternai un Indulim Burkam, Ilzei Galkinai, Ilzei Pētersonei, tāpat Oskaram Treiliham, Artūram Surmovičam, Jānim Zandbergam, Namejam Vinovskim, arī cilvēkiem, kuri parasti paliek „aiz kadra”, taču bez viņiem žurnāla veidošana nebūtu iespējama – korektorei Astrīdai Čukurei, žurnāla dizaina veidotājiem Indulim Martinsonam, kurš gan vairs nestrādā šajā jomā. Kopš šīgada sākuma šo svarīgo uzdevumu veic Rūta Mežavilka.

Kā atzina Linda Dombrovska, ir grūti nosaukt visus, kuri kādā brīdī šo piecu gadu garumā ar rakstiem un novērojumiem devuši ieguldījumu žurnāla veidošanā, taču ikviena devums un viedoklis bijis un būs svarīgs.
Taču vislielākais paldies izskanēja žurnāla uzticamajiem lasītājiem.

Kamēr būs mednieki, būs arī žurnāls, lai uz medībām raudzītos mazliet vērtējošāk un kritiskāk, nekā to dara mednieki ikdienā. Lai jums, lasītājiem, stāstītu par to, kā šīsdienas norises var ietekmēt medības rīt.

Galerijas nosaukums
LA.lv