×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
6. augusts, 2017
Drukāt

Žurnālam “Medības” pieci gadi! (19)

Foto - Indulis BurkaFoto - Indulis Burka

Sestdien Mērsragā, mednieku festivālā “Minhauzens”, sirsnīgā atmosfērā savu piecu gadu jubileju svinēja žurnāls “Medības”. Kopā bija pulcējušies žurnāla veidotāji, lasītāji un atbalstītāji.

Žurnāla galvenā redaktore Linda Dombrovska: “Kad 2012. gada augusta sagatavojām pirmo žurnāla numuru, bija cilvēki, kuri teica, ka esam uzstādījuši pārāk augstu latiņu – 84 lapaspuses katru mēnesi. „Jums taču nebūs katru mēnesi par ko rakstīt!”, viņi teica. Pesimisti apgalvoja, ka iznākšot četri līdz pieci numuri, ne vairāk! Iznācis 61. numurs un neizskatās, ka būtu iespējams mirklis, kurā pietūktu par ko rakstīt. Viss mainās. Mainās medību saimniecība, cilvēki, gan uz labu, gan ne tik labu. Mums tā ir iespēja rakstīt – stāstot, izglītojot un vērtējot.
Pirms pieciem gadiem tieši festivālā „Minhauzens” Rencēnos notika žurnāla “pirmizrāde”. Tāpēc arī piecu gadu jubilejas ballīte tiek svinēta šeit, mednieku festivālā, nevis kādā glaunā viesnīcā. Taču tas nemazina kopējās brīnišķīgās sajūtas, esot kopā ar mūsu lasītājiem, medniekiem.”

Svētku kūka ar piecām svecītēm un gardas uzkodas, apsveikumi un laba vēlējumi – taču pāri visam – iespēja priecāties kopā ar lasītājiem, jo tieši viņi ir tie, kuru dēļ ik mēnesi top žurnāls par medniekiem un viņu dzīvesveidu, par visu, kas medniekiem un viņu ģimenēm svarīgs.

Pateicības vārdi skanēja žurnāla krusttēvam Aldim Sāvičam, akciju sabiedrības “Latvijas mediji” valdes priekšsēdētājam Guntaram Kļavinskim, žurnāla komandai – galvenajai redaktorei Lindai Dombrovskai, žurnālistiem Katei Šternai un Indulim Burkam, Ilzei Galkinai, Ilzei Pētersonei, tāpat Oskaram Treiliham, Artūram Surmovičam, Jānim Zandbergam, Namejam Vinovskim, arī cilvēkiem, kuri parasti paliek „aiz kadra”, taču bez viņiem žurnāla veidošana nebūtu iespējama – korektorei Astrīdai Čukurei, žurnāla dizaina veidotājiem Indulim Martinsonam, kurš gan vairs nestrādā šajā jomā. Kopš šīgada sākuma šo svarīgo uzdevumu veic Rūta Mežavilka.

Kā atzina Linda Dombrovska, ir grūti nosaukt visus, kuri kādā brīdī šo piecu gadu garumā ar rakstiem un novērojumiem devuši ieguldījumu žurnāla veidošanā, taču ikviena devums un viedoklis bijis un būs svarīgs.
Taču vislielākais paldies izskanēja žurnāla uzticamajiem lasītājiem.

Kamēr būs mednieki, būs arī žurnāls, lai uz medībām raudzītos mazliet vērtējošāk un kritiskāk, nekā to dara mednieki ikdienā. Lai jums, lasītājiem, stāstītu par to, kā šīsdienas norises var ietekmēt medības rīt.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. man patika tās blašķes pa stūriem, demonstrēties kārais vilku killeris dundurs, dāmīte ar noplukušo kaķa asti pie taukainās hūtes, nu un protams, protams miroņsvecītes ēdamzārkā. Tās izskatījās labi.

  • Ja nepatīk medības un mednieki, nevajag iet uz viņu pasākumiem 😀
   Ja neatšķiram dzīvniekus, nav ieteicams izteikties publiski. Lapsa nav kaķis.
   Ja iztrūkst audzināšana un takta izjūta, labāk iet pamācieties, kā jāuzvedas. Citādi pagaidām riebumu rada šādi komentāri, bet ne jau nu dāmas svētku tērpos.

   • varam neatšķirt vecu kaķa asti no vecas lapsas astes, bet dāmu svētku tērpus nu gan atšķiram:)
    Ja tos saucam par svētku tērpiem, tad jāiet pamācīties svinību etiķete, un arī to, kā jāuzvedas 🙂

   • Šie tak ir mūsu pastāvīgo fanu, proti, anti-mednieciski noskaņoto troļļu komentāri! Manuprāt, komentē viens un tas pats nīgrais cilvēks, tik ar dažādām anonīmām iesaukām. Laikam vienīgais veids, kā pacelt savu pašvērtējumu! Šī, ja kas, ir sadaļa “Medības” – iesaku, Jums nīgrajam cikvēkam pāriet uz sadaļu – rokdarbi! 😀

    • pašvērtējums tiek celts medībās 🙂 cik ir jau atšauto?

    • arī liels optimists Atbildēt

     izberzēju acis un lasu vēlreiz – sadaļa saucas “Dabā”

     • Bet, kur tad alnis dzīvo? Uz asfalta? Protams, ka dabā! Eiropas Komisija ir atzinusi, ka ilgtspējīgas medības nav pretrunā ar dabas aizsardzības interesēm. Jums, šķiet, ir personības dubultošanās. Vienam komentētājam kādi 4 vārdi! Burvīgi!

     • optimisti Lindas kundzei

      Eiropas Komisija, pēc Jūsu teiktā, kaut ko “šļupstēja” arī par Ieroču direktīvu, par nepieciešamību nodrošināt sabiedrības prasības pēc drošākas Eiropas. Tas nez kāpēc Jums izraisīja lielu nepatiku un pat nesmukus izteikumus EK virzienā. Tagad par aļņiem Jums raizes? 🙂

     • Oh, fantastiski! Jūs lasāt manus rakstus! Tas ir burvīgi! Tiešām iepriecinājāt. Bet ar anonīmu trolli diskusiju turpināt nevēlos, toties tagad man nebūs problēmu atrast citātu rubrikai “Anticitāts” uz septembra numuru! Paldies Jums par to! Patiesi ietaupījāt man laiku!

     • optimisti Lindas kundzei

      nevarēsim Jums paglaimot, ka lasām Jūsu rakstus, bet nesmukus vārdus Eiropas Komisijai adresējāt mednieku konferencē, kuru, kā izrādās apmeklējuši arī ne-mednieki. Tas labi, ka nevēlaties turpināt diskusiju sadaļā “Dabai”, kurā nez kāpēc iesprucis rakstiņš par medību žurnāla piecu gadu jubilejas atzīmēšanu.

     • “Cope un medības” šajā portālā atrodas zem sadaļas “Daba”. Nu, re! Atliek vien Jums atklāt savu vārdu. Līdz šim gan nemednieki slēpjas tikai zem anonimitātes un zem rupjībām un apvainojumiem. Laikam nepietiek drosmes diskutēt atklāti! Ir labas lietas, kas nāk no EK, bet ir arī muļķīgi pieņēmumi, un pieturos pie katra sava vārda, ko sacīju konferencē. Es, atšķirībā no Jums, runāju atklāti. Tos, kuriem nav drosmes atklāti paust savu viedokli, uzskatu par gļēvuļiem.

     • optimisti Lindas kundzei

      neieteiktu Jums pieturēties pie katra sava vārda 🙂 Tas nu nemaz nav gudri! Noklausieties vēlreiz konferences ierakstu. Var nākties mainīt domas tāpat kā apņemšanos nediskutēt ar anonīmiem komentētājiem 🙂

     • turklāt konferencē Jūs atļāvāties apvainot ne tikai ne-medniekus, bet arī ļoti cienījamu dabas pētnieku un ekspertu.

 2. Pirms pieciem gadiem Minhauzens notika Dundagā.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +23.0
Alūksne +19.9
Daugavpils +19
Saldus +25.9
Liepāja +24.7
Jelgava +23.6
Ventspils +16.8
Limbaži +20
Madona +20.1
Rēzekne +19.1
Draugiem Facebook Twitter Google+