Uncategorized

Žurnālistam uzbruka divi spēcīgi vīrieši kapucēs 0

Žurnālistam Leonīdam Jākobsonam ceturtdien, 29.martā, viņa mājas kāpņutelpā, iespējams, uzbrukuši divi spēcīgas miesasbūves vīrieši tumšās brillēs un ar kapucēm galvā. Žurnālists izvirza četras iespējamās versijas par uzbrukuma iemesliem, taču izslēdz, ka tas bijis laupīšanas nolūkos. Par to intervijā portālam “imhoclub.lv” pastāstījis Jākobsons.

Ieraudzījis kāpnēs šādus cilvēkus, Jākobsons uzreiz esot sapratis, ka tie nākuši pēc viņa. Sākumā vīrieši nogāzuši žurnālistu zemē, sākuši sist. Viņam esot stipri sasista galva, taču smadzeņu satricinājuma neesot. Pēc tam abi sākuši viņu griezt – vaigā esot izgriezts paliels taisnstūrveida laukums. Pagaidām neesot skaidrs, ar ko tieši esot griezts.

Tālāko Jākobsons atceroties ļoti vāji, vien to, ka pēc kāda laika piecēlies un sāpju šoka stāvoklī skrējis uz ielas meklēt dēlu, kurš aizskrējis, ieraugot, kā vīrieši uzbrūk viņa tēvam. Šāviena trokšņus Jākobsons neatceroties, par tiem esot minējis kāds no kaimiņiem, kurš izsaucis policiju.

Kamēr uzbrucēji izrēķinājušies ar žurnālistu, viņi savā starpā neesot sarunājušies. “Bet pirms tam es dzirdēju, ka viņi runā krieviski,” stāsta Jākobsons.

Vīriešu sejas Jākobsons neesot redzējis, jo viss noticis ļoti ātri, – “viņi skrēja man virsū, iepūta acīs no gāzes baloniņa”. Žurnālists ir pārliecināts, ka uzbrucēju mērķis nav bijis aplaupīt, jo no kabatām nav paņemta nauda, kā arī padārgs telefons “Samsung Galaxy 2”.

Jākobsons neesot redzējis arī, kur abi vīrieši palikuši pēc tam. “Manā kāpņutelpā ārdurvīm ir durvju kodi, bet tikai vienā – ielas pusē. Sētas pusē durvju slēdzene ir salauzta,” stāsta žurnālists. Viņš cerot, ka policijai jau esot zināmas uzbrucēju pazīmes, jo pagalma pusē esot uzstādītas videokameras.

Jākobsons norāda, ka uzbrukums esot psiholoģiski traumējis viņa astoņus gadus veco dēlu, kurš pēc notikušā esot šokā. Neviens ar viņu neesot runājis, bērnam nepieciešams psihologs. Pašlaik dēls esot aizvests pie radiniekiem.

Viņš izvirza četras uzbrukuma versijas, kas saistītas gan ar publikācijām viņa portālā “kompromat.lv”, gan arī ar dažādiem draudiem no ieinteresēto pušu pārstāvju puses, kā arī apsver iespēju vērsties ar prasību tiesā pret atsevišķiem “negodīgiem medijiem”.

LA.lv