×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. septembris, 2012
Drukāt

Žurnāliste piedeklarē dzīvesvietu Sprūdža īpašumā

Foto- LETAFoto- LETA

Lai pievērstu politiķu uzmanību nepilnībām dzīvesvietas deklarēšanas sistēmā, TV3 raidījuma “Nekā personīga” žurnāliste piedeklarējusi dzīvesvietu vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (RP) īpašumā.

Lai arī ministrs par notikušo bijis sašutis un vērsies pēc palīdzības pie kolēģa iekšlietu ministra, tomēr deklarēšanas sistēmā trūkumus viņš nesaskata.

Piedeklarēt dzīvesvietu svešā īpašumā ir vienkārši – ar dažiem klikšķiem internetā var kļūt kaut par Rīgas pils iemītnieku, un īpašnieks to neuzzina, ja vien nav īpaši aizdomīgs un regulāri nepārbauda datus reģistros, taču šādu cilvēku ir maz.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) neuzskata, ka nekontrolētā deklarēšanās sistēma nodarītu kaitējumu godprātīgajiem iedzīvotājiem – tās esot tikai nelielas neērtības. Viņš uzskata, ja tiktu ieviesti papildus ierobežojumi un prasīta īpašnieka piekrišanu, tas sarežģītu cilvēku sameklēšanu.

Arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde uzskata, ka tā nav problēma. Ja kāds piedeklarējies nepareizi, viņam pienākas sods līdz 250 latiem. Toties sistēma palīdzējusi atrast 70 000 adresātu, kas pirms tam nebija deklarējuši dzīves vietu. To valsts pārstāvji uzskata par ieguvumu, lai daži iedzīvotāji pārciestu neērtības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+