Latvijā
Sabiedrība

Žurnālistei, kura iefiltrējās kā trauku mazgātāja “Tokyo City”, nolīgta apsardze 16

Foto LETA

Pēc Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” rīkotā piketa pie “Tokyo City” ēstuvēm, kas atrodas Rīgā, LTV žurnāliste, kura maskējās par restorāna darbinieci, tikusi izsekota, vēstīja raidījums.

Jau piketā LTV novēroja, ka ap to grozās aizdomīgi vīrieši, kas visu fiksē fotokamerās. Savukārt trauku mazgātāja pa ceļam uz mājām tikusi izsekota un rūpīgi novērota.

“Es pamanīju, ka no skolas līdz manai dzīves vietai notiek izsekošana. Viņiem bija tumši zilas pufaikas. (..) Un man aizdomas bija, ka tas nāk no “Tokyo City”, bija aizdomas, ka viņi mēģina apturēt visu failu nokļūšanu līdz televīzijai un kaut kā to visu ietekmēt. Un, iespējams, mani iebiedēt,” stāstīja žurnāliste.

Tāpēc LTV nācies noalgot žurnālistei privātu apsardzi un vērsties Valsts policijā (VP) ar iesniegumu. Par notikušo sākta izmeklēšana.

Jau vēstīts, ka raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” žurnālisti sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumā “Tokyo City” atklājuši aplokšņu algu un nelegālās nodarbināšanas pārkāpumus.

Atklāti tādi pārkāpumi kā darbinieku atalgojuma izmaksa aploksnēs, oficiāli neuzskaitītas darba stundas, kā arī nelegāla studentu no Uzbekistānas un Bangladešas nodarbināšana. Izmeklēšanas gaitā iesaistījies arī Valsts ieņēmumu dienests (VID) un Finanšu policija.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka šā gada 7.septembrī Rīgā pie trīs sabiedriskās ēdināšanas uzņēmuma “Tokyo City” filiālēm notika pikets “pret aplokšņu algām”, uz kuru tolaik ieradās divi piketētāji.

Pikets rīkots “darbinieku aizstāvībai ar nolūku pievērst sabiedrības uzmanību ilgstoši maksātām aplokšņu algām, mazām stundu likmēm, neapmaksātām virsstundām, minimālām sociālajām garantijām un aizdomām par klientu apkrāpšanu”.

Restorānu “Tokyo City” pārvaldošā uzņēmuma SIA “Restograd” valdes loceklis Dmitrijs Tribuncovs aģentūrai LETA tolaik teica, ka viņam nav zināma akcijas organizatore. Viņš pieļāva, ka tas varētu būt kādu konkurentu pasūtījums, taču atteicās precizēt iespējamo konkurentu vai konkurentus.

Tribuncovs arī norādīja, ka piketa aprakstā teiktais par ilgstoši maksātām aplokšņu algām, mazām stundu likmēm, neapmaksātām virsstundām, minimālām sociālajām garantijām un aizdomām par klientu apkrāpšanu nevar tikt attiecināts uz “Tokyo City”, jo “Restograd” vienmēr esot atvērts sadarbībai ar VID.

“Nav noslēpums, ka patlaban VID veic plašas pārbaudes restorānu nozarē, tāpēc esam gatavi sadarboties ar VID, sniedzot nepieciešamo informāciju, ja tas ir nepieciešams,” sacīja Tribuncovs.

Restorānu “Tokyo City” vadītājs atzīmēja, ka patlaban vidējā mēnešalga restorānos ir 400 līdz 500 eiro robežās, taču uzņēmums strādā, lai vidējās algas rādītāju paceltu līdz 600 eiro mēnesī.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “Restograd” apgrozījums pērn bija 2,578 miljoni eiro, bet peļņa – 46 566 eiro. SIA “Restograd” dibināta 2013.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 2845 eiro. “Restograd” pieder Krievijā reģistrētam uzņēmuma “Dogma”.

VID publiskojamo datu bāzē esošā informācija liecina, ka uzņēmumam “Restograd” uz šī gada 7.septembri nav VID administrēto nodokļu parāda, kas kopsummā pārsniedz 150 eiro. Kopējā nomaksāto nodokļu summa pērn bija 675 030 eiro, tai skaitā 115 780 eiro iedzīvotāju ienākuma nodoklis un 248 840 eiro Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

LA.lv