×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
16. oktobris, 2017
Drukāt

Žurnālistei, kura iefiltrējās kā trauku mazgātāja “Tokyo City”, nolīgta apsardze (16)

Foto LETAFoto LETA

Pēc Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” rīkotā piketa pie “Tokyo City” ēstuvēm, kas atrodas Rīgā, LTV žurnāliste, kura maskējās par restorāna darbinieci, tikusi izsekota, vēstīja raidījums.

Jau piketā LTV novēroja, ka ap to grozās aizdomīgi vīrieši, kas visu fiksē fotokamerās. Savukārt trauku mazgātāja pa ceļam uz mājām tikusi izsekota un rūpīgi novērota.

“Es pamanīju, ka no skolas līdz manai dzīves vietai notiek izsekošana. Viņiem bija tumši zilas pufaikas. (..) Un man aizdomas bija, ka tas nāk no “Tokyo City”, bija aizdomas, ka viņi mēģina apturēt visu failu nokļūšanu līdz televīzijai un kaut kā to visu ietekmēt. Un, iespējams, mani iebiedēt,” stāstīja žurnāliste.

Tāpēc LTV nācies noalgot žurnālistei privātu apsardzi un vērsties Valsts policijā (VP) ar iesniegumu. Par notikušo sākta izmeklēšana.

Jau vēstīts, ka raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” žurnālisti sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumā “Tokyo City” atklājuši aplokšņu algu un nelegālās nodarbināšanas pārkāpumus.

Atklāti tādi pārkāpumi kā darbinieku atalgojuma izmaksa aploksnēs, oficiāli neuzskaitītas darba stundas, kā arī nelegāla studentu no Uzbekistānas un Bangladešas nodarbināšana. Izmeklēšanas gaitā iesaistījies arī Valsts ieņēmumu dienests (VID) un Finanšu policija.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka šā gada 7.septembrī Rīgā pie trīs sabiedriskās ēdināšanas uzņēmuma “Tokyo City” filiālēm notika pikets “pret aplokšņu algām”, uz kuru tolaik ieradās divi piketētāji.

Pikets rīkots “darbinieku aizstāvībai ar nolūku pievērst sabiedrības uzmanību ilgstoši maksātām aplokšņu algām, mazām stundu likmēm, neapmaksātām virsstundām, minimālām sociālajām garantijām un aizdomām par klientu apkrāpšanu”.

Restorānu “Tokyo City” pārvaldošā uzņēmuma SIA “Restograd” valdes loceklis Dmitrijs Tribuncovs aģentūrai LETA tolaik teica, ka viņam nav zināma akcijas organizatore. Viņš pieļāva, ka tas varētu būt kādu konkurentu pasūtījums, taču atteicās precizēt iespējamo konkurentu vai konkurentus.

Tribuncovs arī norādīja, ka piketa aprakstā teiktais par ilgstoši maksātām aplokšņu algām, mazām stundu likmēm, neapmaksātām virsstundām, minimālām sociālajām garantijām un aizdomām par klientu apkrāpšanu nevar tikt attiecināts uz “Tokyo City”, jo “Restograd” vienmēr esot atvērts sadarbībai ar VID.

“Nav noslēpums, ka patlaban VID veic plašas pārbaudes restorānu nozarē, tāpēc esam gatavi sadarboties ar VID, sniedzot nepieciešamo informāciju, ja tas ir nepieciešams,” sacīja Tribuncovs.

Restorānu “Tokyo City” vadītājs atzīmēja, ka patlaban vidējā mēnešalga restorānos ir 400 līdz 500 eiro robežās, taču uzņēmums strādā, lai vidējās algas rādītāju paceltu līdz 600 eiro mēnesī.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “Restograd” apgrozījums pērn bija 2,578 miljoni eiro, bet peļņa – 46 566 eiro. SIA “Restograd” dibināta 2013.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 2845 eiro. “Restograd” pieder Krievijā reģistrētam uzņēmuma “Dogma”.

VID publiskojamo datu bāzē esošā informācija liecina, ka uzņēmumam “Restograd” uz šī gada 7.septembri nav VID administrēto nodokļu parāda, kas kopsummā pārsniedz 150 eiro. Kopējā nomaksāto nodokļu summa pērn bija 675 030 eiro, tai skaitā 115 780 eiro iedzīvotāju ienākuma nodoklis un 248 840 eiro Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. kur komentārs? Vai cenzējat? Atbildēt

  kur mans komentārs palika? pie trijām filiālēm pikets, kurā tobrīd divi cilvēki = divas trešdaļas no cilvēka katrā no tiem piketiem. Tas ir bijis fantastisks skats.

 2. Pie trim filiālēm notika pikets, uz kuru tobrīd ieradās divi cilvēki. Tā ir fantastika. Pie katras no filiālēm stāvēja mazāk par vienu cilvēku. Divas trešdaļas no cilvēka. Es to gribētu redzēt.

 3. Tā ripo nodokļu maksātāju nauda. Aplokšņu algas ir cīņa ar sekām. Cēlonis ir nodokļu politika.

 4. Tas jau ir bijis, ganbejs veiksmīgi atpirkās par santīmiem un rullē tālāk, ja ir nauda, Latvijā visu var sarunāt un tev pienes klāt gatavus papīrus. Ļeningradas krievam žurnālisti sagādājuši papildus maksājumus valsts kantoriem, krievu ganbejs samaksāja smiedamies, krievu tokija darīs tāpat…

 5. Vēl neviens latvietis Latvijā nekad nav pratis un nepratīs bez komandēšanas strādāt

 6. Krievi krāpjas, bet valsts nereaģē, kā to saprast?

 7. Tas gan – tepat Rīgā.

 8. Vienreizēji ! Krievijas īpašnieki Latvijā veido SIA , tas uzņemas pārvaldnieka funkcijas pār restorānu ,tur šmaucas ar nodokļiem izmaksājot konkrēti fiksētas aploksnes un krāpniecisko shēmu atmaskotājai jānolīgst privāta apsardze ! Vai to saukt …tā pieņemts Latvijā ?

 9. Ja tā apsardze ir nolīgta par privāto naudu,tad tā ir TV raidījuma izvēle. Ja to ir pielikusi Valsts policija,tad tas tikai parāda valsts naudas nelietderīgo izšķērdēšanu!

 10. Šausmu gabals sanācis. Ka tik lasa….vai tad ir tadi cilveki, kas ar to izsekosanu riskees, tad jau var noverot, kuri tie bija un saprast… Noligta apsardze…. Traki! Un komedijantiski.

 11. Pilnmēness troļļu robotiem? ?

 12. Vispār ir jābrīnās ka lv vairāk par gadu noturas kāds uzņēmums , aizliegtām paņēmienam vajadzētu saimai pieķerties tur ne tikai tādus brīnumus var sastapt, no kā rosās miljoni vērtas prēmijas. Idiotu zeme, nodokļus par mani nevajag maksāt uzskatu valstī ir minimāla alga noteikta no tās lai ņem ko viņi tur grib, pārējo neaiztiekat man tas nabadzības pabalsts ko saņem pensionāri nav vajadzīgs, daudzu visu mūžu strādāja saņem 200 euro pensiju, viņķelim uztaisīja vecene tādu pensiju kuru protams viņš nebija pelnījis un viss notiek valsts maksā , Staļinu te vajadzētu.

 13. Aizliegtais paņēmiens ,kurina naidu pret Krieviju vajājot krievu biznesu Latvijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+